Neynâme Mevlânâ kitapseverlerle buluştu

Bu haber 06 Ocak 2015 - 23:56 'de eklendi ve 616 kez görüntülendi.

neynameeeMuğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde matematik öğretmeni olarak görev yapan Bekir Cevizci’nin ikinci kitabı “Neynâme Mevlânâ” kitapseverlerle buluştu.
Haber Merkezi
Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde matematik öğretmeni olarak görev yapan Bekir Cevizci’nin ikinci kitabı “Neynâme Mevlânâ” kitapseverlerle buluştu.
İlk eseri ‘Koksu’ hikâye kitabı büyük ilgi gören Cevizci, farklı bir alanda ciddi bir eser daha vererek başarısının tesadüfi olmadığını gösterdi. Yeni kitabı hakkında bilgi veren Cevizci, “Mevlânâ Mesnevî’nin ilk on sekiz beytinde duygularından ve insani özelliklerinden ipuçları verir. Yaşadığı sıkıntıları, sıradan insanlarla ve dostlarıyla insanî değerler kapsamında yaşadığı sorunlardan bahseder” dedi.
Özellikle Mesnevî-i Şerif okumak isteyenlere ilk önce kitabını okumalarını tavsiye eden Cevizci, resimler ve hatlarla zenginleştirilen kitabın türünde yeni bir yaklaşımla ele alındığını belirtti. Mevlânâ’yı mensubu olduğu tasavvuf kriterleri ile açıklamaya çalışan yazar kitabında kültürel değerlerimizi de bizlere hatırlatmaktadır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.