Nevruz, Türklerin Bayramıdır

Bu haber 24 Mart 2015 - 0:02 'de eklendi ve 678 kez görüntülendi.

nevruzzzHak ve Eşitlik Partisi (HEPAR), 21 Mart Nevruz Bayramı nedeniyle Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi yerleşkesinin bulunduğu Kötekli Mahallesi’nde kutlama yaptı. HEPAR’lı gençlerin yanı sıra Azerbaycanlılar Derneği, Anadolu Kartalları Derneği, Ahıskalı Öğrenci Birliği ve Alperen Ocakları üyesi birçok öğrenci, ‘Nevruz Ateşi’ yakıp üzerinden atlayarak, etnik Türk müzikleri eşliğinde halay çekip, yöresel danslarını sergilerdiler.

Hafize Ataseven

Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR), 21 Mart Nevruz Bayramı nedeniyle Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi yerleşkesinin bulunduğu Kötekli Mahallesi’nde kutlama yaptı. HEPAR’lı gençlerin yanı sıra Azerbaycanlılar Derneği, Anadolu Kartalları Derneği, Ahıskalı Öğrenci Birliği ve Alperen Ocakları üyesi birçok öğrenci, ‘Nevruz Ateşi’ yakıp üzerinden atlayarak, etnik Türk müzikleri eşliğinde halay çekip, yöresel danslarını sergilerdiler.

Kutlamada Hak ve Eşitlik Partisi Muğla İl Başkanlığı adına konuşan Mesut Uysal, “Öncelikle bize bu bayramı armağan eden atalarımıza, şükran borcumuzu dile getirip ardından tüm siyasi parti ve derneklerden üstün olan, Türkçülük fikrinin yılmaz neferlerini selamlıyoruz. Hak ve Eşitlik partisi (HEPAR) olarak burada  bizleri yalnız bırakmayan, Azerbaycanlılar Derneği, Anadolu Kartalları Derneği, Ahıskalı Öğrenci Birliği’ne ve Alperen Ocakları’na teşekkür ediyorum” dedi.

‘Nevruz  5000 yıllık Türk bayramıdır’ diyen Uysal konuşmasına şöyle devam etti: “Atalarımız, sığınmak zorunda oldukları demir dağdan çıkmış dünyaya hükmetmişlerdir. Kürşadlar, kutluklar ile bir kere o tehlikeyi atlatan bu millet ‘Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk’ ile ikinci badireyi atlatmış ve demir dağa dönmemişlerdir. “Tarih tekerrürden ibarettir. “ sözünü bu millet yalancı çıkarmış ve tekrar ettirmemiştir. Bir daha da hiçbir düşman, değil yedi düvel milyonlarca askerle de inseler Anadolu’ya, yine de tekrar ettiremeyeceklerdir.”

Uysal, Nevruz Bayramı’nın Türklere ait olan bir bayram olduğunu vurgulayarak:” Türk’ün bayramını uydurma efsaneler ile kendilerine ithaf etmeye çalışanlar bilsinler ki ne bayramımızı ne de bu vatanın bir tek çakıl taşını dahi alamazlar. Biz onlara topraklarımızın altını dahi layık görmeyeceğiz. Unutulmasın ki  Anadolu 7000 yıllık Türk beşiğidir. Bu memleket tarihte Türk’tü o halde Türk’tür ve daima Türk olarak alacaktır.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.