NETLOG Lojistik’te ilk harç

Bu haber 05 Mayıs 2013 - 20:36 'de eklendi ve 1.349 kez görüntülendi.

netlogtemelatma132132465463NETLOG firması tarafından Bayır beldesinde yapımı başlanan Güney Ege Lojistik Merkezi’nin temeli düzenlenen törenle atıldı.
Hasan Telli
NETLOG firması tarafından Bayır beldesinde yapımı başlanan Güney Ege Lojistik Merkezi’nin temeli düzenlenen törenle atıldı. Temel atma törenine Vali Yardımcısı Mestan Yayman, Bayır Belediye Başkanı Cumhur Çoban, MUTSO Gelişim Hareketi Lideri Safa Altaş, işadamları ve vatandaşlar katıldı. Bayır Belediye Başkanı Cumhur Çoban, beldelerinin Muğla’nın en önemli ticaret merkezlerinden birisi halene geldiğini belirterek, “Yatırımcılarımız için elimizden elen tüm yardımı bugüne kadar yaptık ve bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Beldemize, Muğla’mıza ve ülkemize katma değer sunan, çevreye duyarlı her türlü yatırım için destek vermeye hazırız.” dedi. NETLOG Firması Yönetim Kurulu Başkanı Şahap Çak yapılacak lojistik Merkezinin üreticiye ve tüketiciye vereceği desteğin önemli olduğunu belirterek; “Güney Ege Lojistik Merkezi’nin çalışmasına 2 ay önce başladık. MUTSO Gelişim Hareketindeki iş adamı arkadaşlarımız ve Safa Altaş yatırımın Muğla’ya gelmesi konusunda çok destek oldu. Bayır belediye başkanımız da yer konusunda yardımcı oldu. İyi ki yatırımımızı Muğla’da yapıyoruz. Muğla Ege ve Akdeniz’in ortasında turizmi ile yer altı ve yer üstü maden kaynakları ile ve tarımı ile önemli bir merkez. 39 bin metre karelik arazi üzerine 22 bin metre karelik kapalı alanda aynı anda 55 Tırın yükleme ve boşaltma yapabildiği bir Lojistik merkez yapıyoruz. Şirketimizin İzmir’deki lojistik merkezinin kapasitesinin 11 bin metre kare olduğunu düşünürsek, İzmir’den 2 kat daha büyük bir merkez yapıyoruz. 20 milyon TL’ye mal olacak Güney Ege Lojistik Merkezi’nin tam kapasite ile çalışması halinde 400 kişi istihdam edilecek. Türkiye genelinde 17 ayrı şehirde ve 54 ayrı merkezde şirketimiz hizmet veriyor ve ülke ekonomisine katkı sağlıyor. ” şeklinde konuştu. Muğla’ya ikinci bir yatırım yapacaklarının da müjdesini veren Şahap Şak; “Muğla’da ikinci yatırımımızı topraksız tarım üzerine yapacağız. Fakat bu yatırımı Muğlalı yerel ortaklarımız ile yapmak istiyoruz. Muğla hava ve iklimi nedeniyle topraksız tarıma çok uygun. Bugüne kadar Muğla’da bu kültür gelişmemiş veya topraksız tarım konusunda çalışma yapılmamış.” diye konuştu.
Son olarak konuşan Muğla Vali Yardımcısı Mestan Yayman da yaptığı konuşmada Gelişim Hareketinin çalışmalarını yakından takip ettiğini belirterek; “Daha göreve gelmeden büyük çalışmalar yaptınız. Umuyorum sizlerin sayesinde birçok yatırımcı gelmeye devam edecek. Kazanırsanız devam edersiniz. Kazanamaz da bu çalışmaları bırakırsanız vebal altında kalırsınız” dedi. Konuşmaların ardından törene katılanlar tarafından temel atma töreni gerçekleşti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.