Nesibova’dan Harmandar’a ziyaret

Bu haber 12 Nisan 2016 - 23:08 'de eklendi ve 560 kez görüntülendi.

Nesibova’dan Harmandar’a ziyaret  (2)Azerbaycan Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Doç. Dr. Necibe Nesibova, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar’ı makamında ziyaret etti.

Berna Uçar

Azerbaycan Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Doç. Dr. Necibe Nesibova, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde okuyan Azeri öğrencilerle ilgili bir programa katılmak ve bir araya gelmek için Muğla’ya geldi. Muğla’da bulunan Nesibova Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Şener Oktik’i makamında ziyaret etti.

Azerbaycan ile kardeş ülke Türkiye iki ülkeden daha çok benzeri olmayan çok güzel bir ilişki bulunduğunu belirten Nesibova, Azerbaycan ve Türk halkının aynı kökten, tarihin, dini inancın, dilin kısacası her şeyin aynı olmasından ileri geldiğini söyledi.

Azerbaycan Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Doç. Dr. Necibe Nesibova’yı Muğla’da görmekten büyük mutluluk duyduklarını belirten Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Türkiye-Azerbaycan arasındaki ilişkilerin ‘Bir millet, iki devlet’ düsturu ile yürüdüğünü söyledi.

Rektör Harmandar, eğitim ve gençliğin iki Türk ülkenin geleceği açısından çok önemli olduğunu söylerken, “Geçlerimiz ne kadar donanımlı yetiştirirsek, ileride Türk ülkeleri olarak dünyada daha fazla söz sahibi oluruz” dedi.

Rektör Harmandar Azerbaycan Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Doç. Dr. Necibe Nesibova’ya il işlemeli porselen tabak hediye ederken, Niesibova da üzerinde Azerbaycan ve Türkiye harita ve bayraklarının bulunduğu, aynı zamanda Atatürk’ün ‘Azerbaycan’ın sevinci bizim sevincimiz, kederi bizim kederimizdir’ sözünün yer aldığı fincan seti hediye etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.