NEREDE DEVLET, NEREDE MİLLET? « Hamle Gazetesi

NEREDE DEVLET, NEREDE MİLLET?

Bu haber 22 Ağustos 2012 - 0:00 'de eklendi ve 901 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Uluslararası maşa “eşkıya” Ramazan Bayramı’nı kana boyadı.
Bunlar tırnak içinde “Türk” değiller, Müslüman’da mı değiller…
Ramazan Bayramı’nda kan akıtılır mı?
Elbette akıtılmaz, ama bunlar Ramazan ayında da kan akıttılar!
Ramazan ayında ve bayramında Suriye’de da kan aktı.
 
xx     xx     xx
Müslüman’ın kanını Müslüman’a kim akıttırıyor?
Afganistan’da, Libya’da, Irak’ta kim akıttırdı ise o… Türkiye’de kim akıttırdı, akıttırıyor ise o… Türk-Kürt ayrımı yetmez deyip, Alevi-Sünni ayrımını kim kaşıyorsa o…
Kim ne kadar ve nasıl kaşırsa kaşısın biz bu toprakların insanları; Kürtler, Türkler, Sünniler, Aleviler ülkeyi 12 Eylül Askeri Darbesine götüren günlerde oyuna geldik, bu defa oyuna gelmemeliyiz.
Gelmeyeceğiz…
Ama “Devlet” de artık devletliğini göstermeli!
 
xx     xx     xx
“Devlet” aygıtını elinde tutan “AK Parti iktidarı”, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun TBMM’nin toplanması çağrısını ciddiye almalı, bu yerinde çağrıya kulak vermeliydi. MHP, iktidarın dümen suyuna girmemeliydi…
CHP Milletvekili Muharrem İnce, Başbakan Erdoğan’a “dağdakiler benim canım ciğerim” diyen AK Partili milletvekilini soruyor. Ne olacak, o milletvekilinin adı açıklanınca kendisinin Tunceli’de teröristlerce kaçırılması ile ilgili “7 saygılı gencin misafiri olduğunu” söyleyen, “Dersim dağlarını özlemiştim” diyen CHP Milletvekili Hüseyin Aygün’e karşı “denge”mi sağlanmış olacak?
Ki, BDP Milletvekili Ertuğrul Kürkçü’de, “Hüseyin Aygün’e gösterilen anlayış bize neden gösterilmiyor?” diye soruyor!!!
Gün “politika” değil, “siyaset” günü…
TBMM böyle bir ortamda değil de ne zaman toplanacak?
 
xx     xx     xx
İçişleri Bakanı Naim Şahin, Hakkâri’de yaşadığı saldırı olayını değerlendirirken, “Hakkâri Meydanı da bizim, Muğla Meydanı da bizim.” demiş.
Neresiyse o Muğla Meydanı o meydanda bu güne kadar bir bakana saldırılmış mı?
Hakkâri’de PKK militanları ile kucaklaşan BDP Milletvekilleri de, kucaklaşmalarının “tesadüf” olduğunu savunurken, kucaklaştıkları yer için de “PKK’nın kontrol noktası” olduğunu söylüyorlar.
CHP Milletvekili Hüseyin Aygün Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde “7 saygılı genç” tarafından tesadüfen dağa kaldırılıyor… Ardından BDP milletvekilleri Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde tesadüfen Hakkâri’de PKK’lılarla kucaklaşıyor!
TBMM böyle bir ortamda değil de ne zaman toplanacak?
 
xx     xx     xx    
Ardı ardına, ama “tesadüfen” yaşanan olaylar insana Reha Muhtarı, bir zamanlar onun yaptığı programlarda “Nerede bu devlet, nerede bu millet” haykırışlarını anımsatıyor.
Hakkâri’de Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde “PKK’lıların kontrol noktası” varmış. Bunu BDP’liler biliyormuş, Türkiye Cumhuriyeti Devleti bilmiyor mu?
Ramazan Bayramı’nda Gaziantep’te yaşanan “terör”de mi “tesadüf”?
TBMM böyle bir ortamda değil de ne zaman toplanacak?
Milletin nerede olduğu belli… Dün Foça’da Kürt’ü, Türk’ü, Alevi’si, Sünni’si ile İzmirliler kan bağışı kuyruğuna girerken, bu gün Antep’te Gazi Antepliler kan bağışı kuyruğundalar…
Devlet nerede?
 
xx     xx     xx
Gaziantep’te PKK’lı teröristlerin bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda ortalık savaş alanına dönerken, (bu yazının yazıldığı sırada) 4’ü çocuk 9 kişi öldü, 64 kişi yaralandı. Saldırı ile ilgili haberlerde, ölen ve yaralananların arasında polislerin olduğu duyuruldu. Kürtler yok muydu?!!
BDP’li milletvekillerinin “gerilla” dedikleri teröristler “Devrimci halk savaşı” diyorlar. Halkı yanlarında göremeyince, Kürt-Türk ayrımı yapmadan bomba yüklü aracı Gaziantep’te halkın üstüne sürüyorlar.
Güneş balçıkla sıvanmıyor. BDP, PKK, KCK hepsi aynı… Ama bunlar “Kürtlerin” partisi, örgütü değil!
Sapla samanı karıştırmayalım. İstedikleri bu… Sapla samanın karıştırılması, Kürt ile Türk’ün, Alevi ile Sünni’nin karşı karşıya getirilmesi…
Bir kere daha oyuna gelmeyelim! Gelmeyelim de…
Devlet nerede?
 
xx     xx     xx
Gaziantep ile ilgili ilk değerlendirmeleri yapanlardan AK Parti Milletvekili Şamil Tayyar, “Eylemin biçimi ve bize ulaşan istihbaratlara göre Suriye İstihbarat örgütü El Muhaberat ve PKK işbirliğiyle bu saldırının yapıldığını tahmin ediyoruz. Sığınmacılar arasına karışan bazı muhaberat unsurlarının bu saldırıda aktif rol aldığını düşünüyoruz. Gaziantep’te bir Türk Kürt kardeşliğini bozmaya yönelik bir hedef söz konusudur. Aklıselim galip gelmelidir.” dedi.
Evet, aklıselim galip gelmelidir. Gelir de, ama Suriye sınırımız kevgire dönerken Devlet neredeydi?
 
xx     xx     xx
Gaziantep saldırısının yaşandığı gün Galatasaray-Kasımpaşa’yı 2-1 yendi. Kendisinden karşılaşmanın değerlendirmesi istenen Fatih Terim “İçimden futbol konuşmak gelmiyor. Maçtan sonra duyduğum şeylere bir insanın Türk olup üzülmemesi olamaz. Bu akşam sağdan soldan ortalarla maçı kazandık desek ne olur. Yaşananlara yazıklar olsun. Bu ülkeye ne oluyor. Üç puanı aldık diye göbek mi atayım. Böyle bir gecede kazandığımız için puan aldığımız için sevinçliyim demeye utanıyorum. Böyle olacaksa spor yapmayalım. Oynamayalım. Bu ülkenin kardeşliğine ne oldu. Dinimiz bunu emretmiyor.” diyordu.
Bu ülkeye ne oluyor?
(22.08.2012)
 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.