Nejat İşler’in sağlık durumu iyiye gidiyor

Bu haber 20 Ocak 2014 - 20:15 'de eklendi ve 490 kez görüntülendi.

nejatisler651655Muğla’nın Bodrum ilçesinde Acıbadem Bodrum Hastanesi yoğun bakım servisinde tedavi gören ünlü oyuncu Nejat İşlerin, yapılan tedavilere yanıt vermeye başladığı bildirildi.
Haber Merkezi
Geçtiğimiz günlerde solunum yetmezliği şikayetiyle hastaneye kaldırılan ve hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan Nejat İşler’in sağlık durumu hakkında, doktorundan yeni bir açıklama geldi. Tedaviye davam ettiklerini açıklayan hastane yetkilileri, İşler’in yoğun bakım ünitesinde bulunduğunu tekrarladı.
Sanatçı Nejat İşler’in durumu ile ilgili, Acıbadem Bodrum Hastanesi Başhekimi Dr. Aydın Aksoy şu bilgileri verdi:
“17 Ocak 2014 tarihinde, hastanemizin acil servisine başvuran değerli sanatçımız Nejat İşler’in yoğun bakım servisindeki tedavisi sürüyor. İlk açıklamamızda belirttiğimiz gibi, Nejat İşler’e ilk müdahale, acil servisimizde yapılmıştı. Şiddetli akciğer enfeksiyonuna bağlı solunum yetmezliği ve enfeksiyonun çok ilerlemiş olmasına bağlı olarak septik şok tablosu saptanmıştı. Gelişen septik şok sonucunda, ayrıca akciğerlerinin çok ciddi şekilde etkilendiği, böbrekler, kalp ve kan hücreleri ile karaciğerinin de bu durumdan olumsuz etkilendiği tespit edilmişti. Hastanemizin yoğun bakım servisinde tedavisi devam etmekte olan sanatçı Nejat İşler’in sağlık durumu, halen kritik süreçtedir. Bununla birlikte uygulanan yoğun bakım bölümüne özgün destek tedavilere ve planlanan diğer tedavilere adım adım olumlu yanıt vermeye başlamıştır. Son 12 saat içerisinde gerek organ fonksiyonlarında, gerekse laboratuar testlerinde görülen olumlu gelişmelere rağmen, hayati tehlikesi azalmakla birlikte devam etmektedir. Hastamıza verilen solunum ve dolaşım desteği halen devam etmektedir. Ayrıca böbrek destek tedavisine başlanmıştır. Nejat İşler’in tedavisi, yoğun bakım, enfeksiyon hastalıkları, hemotoloji, göğüs hastalıkları, genel cerrahi, kardiyoloji, gastroentroloji hekimlerimizin çok disiplinli kontrolünde devam etmektedir.”
Hastaneye kaldırıldığı günden itibaren, İşler’i yalnız bırakmayan arkadaşları, müjdeli haberi gazetecilerle paylaştı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.