Nefes kesen tekne kurtarma operasyonu « Hamle Gazetesi

Nefes kesen tekne kurtarma operasyonu

Bu haber 06 Kasım 2013 - 18:30 'de eklendi ve 742 kez görüntülendi.

teknekurtarma12321321654313213Marmaris’te fırtına nedeniyle karaya vuran iki tekneyi kurtarmak için vatandaşlar ve tekne sahipleri seferber oldu.
Haber Merkezi
Marmaris’te fırtına nedeniyle karaya vuran iki tekneyi kurtarmak için vatandaşlar ve tekne sahipleri seferber oldu. Film sahnelerini aratmayacak görüntülerin ortaya çıktığı kurtarma operasyonunun ardından karaya vuran tekneler kurtarıldı.
Marmaris’te sabah saatlerinde başlayan fırtına hayatı olumsuz etkiledi. Saman İskelesi mevkiinde bulunan İbrahim Gün’e ait 20 metre uzunluğundaki Waterlili ve 10 metre uzunluğundaki Findingemo isimli tekneler karaya oturdu. Dev dalgalar arasında mahsur kalan tekneleri kurtarmak için vatandaşlar karadan, çevredeki tekne sahipleri de denizden seferber oldu. 20 metre uzunluğundaki Waterlili isimli tekneyi kurtarmak için dev dalgaların arasına dalan bir dalgıç tekneyi bir sürat motoruna bağladı. Ancak, sürat motoru karaya oturan tekneyi bulunduğu yerden hareket ettiremedi. Kumbaba isimli balıkçı teknesi de karaya vuran tekneyi kurtarmak isterken dev dalgaların arasında kaldı. Dev dalgaların arasında halatları bağlayan dalgıç balıkçı teknesinin yardımıyla bulunduğu yerden kurtarıldı.
Denizdeki kurtarma operasyonunun sona ermesinin ardından vatandaşlar karadan halat yardımıyla 10 metre uzunluğundaki Findingemo isimli tekneyi kurtarmaya çalıştı. Ancak karaya vuran tekne bulunduğu yerden kurtarılamadı. İki tekne yaklaşık iki saatlik bir operasyonun ardından kurtarıldıktan sonra rotalarına devam etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.