Nebi Uslu Tiyatro Şenliği başladı « Hamle Gazetesi

Nebi Uslu Tiyatro Şenliği başladı

Bu haber 16 Mayıs 2018 - 3:41 'de eklendi ve 467 kez görüntülendi.

Milas Şehir Tiyatrosu kurucusu, Emekli Öğretmen Nebi Uslu anısına bu yıl 9. kez düzenlenen Tiyatro Şenliği, Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda Sabahattin Akyüz Fen Lisesi tarafından sahneye konulan “Lüküs Hayat” adlı oyun ile start aldı.

Metin Karakoç

Milas Şehir Tiyatrosu kurucusu, Emekli Öğretmen Nebi Uslu anısına bu yıl 9. kez düzenlenen Tiyatro Şenliği, Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda Sabahattin Akyüz Fen Lisesi tarafından sahneye konulan “Lüküs Hayat” adlı oyun ile start aldı. Katılımın oldukça fazla olduğu oyun izleyenler tarafından beğeniyle takip edildi.

Ekrem Reşit Rey tarafından yazılan, Elif Alan İnce tarafından yönetilen komedi türü olan oyun genç ve amatör tiyatrocular tarafından başarıyla sahneye kondu.

Oyun sonunda oyun yönetmeni Elif Alan İnce’ye çiçek ve plaket takdim eden Milas Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz; Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın şehir dışında olması nedeniyle gösteriye katılamadığını, herkese sevgi ve saygılarını ilettiğini belirterek ,çağdaş ve uygar Türkiye Cumhuriyetinin temel taşları olan bu genç kardeşlerimizin gösterdiği performans bizleri son derece memnun etti. Nebi Uslu tiyatro şenliğimize katılımınızdan ve ortaya konan bu güzel oyunda emeği gecen tüm öğrenci ve öğretmenlere teşekkür ediyorum dedi.

Etkinlik; 16 Mayıs “Bize Gülmek Lazım” Oyunuyla Menteşe Belediyesi Tiyatrosu, ,17 Mayıs “Resimli Osmalı Tarihi ” Adlı Oyunla Fethiye Belediye Tiyatrosu, 18 Mayıs” Seferi Ramazan Beyin Nafile Dünyası” Adlı Oyunla Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu devam edecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.