Ne Yaptın Be Abdullah Koçar Kardeşim

Bu haber 02 Ağustos 2015 - 23:27 'de eklendi ve 1.380 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, Muğlalıların hele hele Kavaklıdere İlçesi’nin sevilen hayırsever işadamı Koçar Mermer’in sahiplerinden Abdullah Koçar’ın geçtiğimiz günler içinde vefat etmesi büyük bir üzüntü yarattı. İl genelinde sosyal yönlülüğü ile bilinen Muğla Mermerciler Derneği Başkanı aynı zamanda da Koçar Mermer’in Yönetim Kurulu Başkanı olan Abdullah Koçar her gittiği yerde kapılar sonuna kadar açılırdı. Bunun tek nedeni de Sayın Koçar’ın kişiliğinden kaynaklandığı gösterilirdi. İşte öylesine değerli bir işadamıydı bizlerinde değer verdiği rahmetli Abdullah Koçar.

Sevgili okurlarım, rahmetli Abdullah Koçar için söylenecek o kadar laf var ki sormayın. Yöresinde yapmış olduğu hayırlarla vatandaşlar tarafından devamlı teşekkür edilirdi. Reklam işlerini pek sevmezdi. İşi gücü Koçar Mermer’in daha büyümesini sağlamak için elinden gelen tüm olanakları kullanırdı. Rahmetli Abdullah Koçar beş kardeşten biriydi. Kardeşleri arasında bir bağlılık olduğu gibi ailecek birbirlerine sevgi ve saygıyı elden bırakmazlardı.

Sevgili okurlarım ben Muğla Mermerciler Derneği Başkanı rahmetli Abdullah Koçar’ı iyi tanıyıp bildiğim için böylesine güzel yazılar yazmayı özen gösteriyorum. Rahmetli Abdullah Koçar mermer sektöründe adı güzelliklerle anılırdı. Muğla genelinde bulunan tüm mermercilerle iç içeydi. Bu mermer sektörü ile diyalog içinde olduğu için diğer mermer fabrika sahipleri de kendisine ilginin en büyüğünü gösterirlerdi. 50 demeden 49 yaşında bir genç ölümüydü. Rahmetli Abdullah Koçar’ın ölümü bayram arifesinde umre dönüşü hayata gözlerini yuman Sayın Koçar’ın ayrıcalığı başkaydı.

Sevgili okurlarım Koçar Mermer’in Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Koçar ülkemiz ve Muğla’mız adına mermer sektöründe büyük katkıları olan değerli bir insandı. Beraberinde çalıştığı yüzlerce Koçar Mermer işçisi hala matem içinde olduğunu söyleyebilirim. Tabi Kavaklıdere yöresinde bulunan çok sayıdaki mermer fabrikasının patronları da Abdullah Koçar’ın ölümünden dolayı şok içindeler. Ben de olay günü Kavaklıdere mermer ocaklarındaydım, acı çok büyüktü.

Sevgili okurlarım hayırseverliği ile bilinen Muğla Mermerciler Derneği Başkanı Abdullah Koçar’ın beş kardeşten biri olan geçtiğimiz dönemde Muğla İl Genel Meclis Üyesi olan Talha Koçar’ı il genel meclis dönemliğinden tanır ve bilirim. Hakkında Kavaklıdere ilçesi adına yapmış olduğu güzellikleri yazıp dile getirmiştim. Ama Talha Koçar Bey beni tanır mı tanımaz mı bilmem. Bunu niçin böyle yazıyorum çünkü Koçar Ailesi’ni uzun zamandan bu yana tanır ve bilirim. Tabi başta Abdullah kardeşim olmak üzere. İşte o bakirkoynet.com nedenle bu yazıyı yazmıştım. Koçar Ailesi’nin acılarının büyük olduğunu biliyorum. Ben de diyorum ki hayırseverliği ile adını tüm Muğla’nın büyümesi için elinden gelen tüm imkânları kullanan Koçar Mermer’in yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Koçar’a başsağlığı diliyorum. Bu vesile ile de ne yaptın be Abdullah Koçar kardeşim sevgili okurlarım.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.