“Ne övünün, ne dövünün”

Bu haber 24 Ocak 2015 - 1:30 'de eklendi ve 700 kez görüntülendi.

valikarneYarıyıl tatili başladı. İl genelinde 721 okulda 147 bin 322 öğrenci karne alırken, evde eğitim gören Ilgın Fidansu Pekçok’a evine giderek karnesini veren Vali Amir Çiçek, velilere uyarıda bulunarak, “Çocukları cezalandırmayın, kendinizi değerlendirin. Ne başarılı çocuğunuzla övünün ne de başarısız çocuğunuzla dövünün” dedi.
Özcan Özgür
Yarıyıl tatili başladı. İl genelinde 721 okulda 147 bin 322 öğrenci karne alırken, evde eğitim gören Ilgın Fidansu Pekçok’a evine giderek karnesini veren Vali Amir Çiçek, velilere uyarıda bulunarak, “Çocukları cezalandırmayın, kendinizi değerlendirin. Ne başarılı çocuğunuzla övünün ne de başarısız çocuğunuzla dövünün.” dedi.
Okullar yarıyıl tatiline girerken İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç Öğretmen Evi’nde Vali Amir Çiçek Başkanlığında yapılan kahvaltıda basına müdürlüğünün faaliyetleri ve Muğla’da eğitim alanında elde edilen başarıları ile ilgili bilgilendirme yaptı.
İl Milli Eğitim Müdürü Kırbaç’ın verdiği bilgilere göre, il genelinde dün 721 okulda 147 bin 322 öğrenci ara yıl karnesi aldı. İkinci dönemin 9 Şubat’ta başlayacağını belirten Kırbaç, “Muğla ilinde 635 bina ve 739 okulda 147 bin 322 ana, ilk, orta ve lise öğrencimize 10 bin 18 öğretmen ve yöneticimiz ile eğitim vermekteyiz. Öğretmen açığımız bulunmadığı gibi çok önemli derslik sorunumuzda bulunmamaktadır. Okullaşma oranında ülkemiz standartları ile çekişiyoruz. Eğitim kalitemizi her geçen gün daha da geliştirerek Avrupa standartlarında eğitim verir duruma gelmiş bulunmaktayız. Valiliğimizin desteğinde velilerimiz ile işbirliği içinde eğitim kalitemizi yükseltiyoruz. Bunun kanıtı olarak pek çok ulusal ve uluslararası projelere imza atmaya başladık.”
KARNE DAĞITIMI
Dün Emirbeyazıt İlkokulu’nda beraberinde Menteşe Kaymakamı Zeki Aslan, İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş olduğu halde anasınıfı ve 4’ncü sınıf öğrencilerinin karnelerini veren Vali Amir Çiçek, ayrıca il genelinde sağlık problemleri nedeniyle evde eğitim alan 20 öğrenciden Ilgın Fidansu Pekçok’un karnesini verdi. Ilgın Fidansu ve ailesi ile sohbet eden Vali Çiçek, evde eğitim görürken başarılı bir karne alan Ilgın Fidansu’yu tebrik etti. Vali Çiçek’in sorusu üzerine Ilgın Fidansu anaokulu öğretmeni olmak istediğini söyledi.
TÜRKİYE ORTALAMASININ ÜZERİNDE EĞİTİM
Vali Amir Çiçek, Muğla Milli Eğitimi ile ilgili yaptığı değerlendirmede, Türkiye ortalaması üzerinde bir eğitim verilmekte olduğunu işaret ederek, İl Milli Eğitim Müdürü Kırbaç ile mesai arkadaşlarını tebrik etti. Vali Çiçek, “Okullaşma oranında Muğla olarak önemli bir başarı elde etmiş durumundayız. Okullarımızda Türkiye ortalaması üzerinde bir eğitim verilmekte. Hedefimiz hep daha iyiye gitmek. Bu gün 2014-2015 eğitim öğretim yılının ilk yarıyılının son günündeyiz. İkinci yarıyılın sonunda eğitimimizin yöneticilerine ‘Bize başarınızın derecesini söyleyin’ diyeceğiz. İdealimiz en iyi olmak.”
Muğla’da il genelinde 40 Anaokulunda 14 bin 62; 342 ilkokulda 52 bin 886; 222 ortaokulda 40 bin 36 ve 112 lisede 40 bin 38 olmak üzere toplamda 721 okulda 147 bin 322 öğrenciye eğitim öğretim verilmekte.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.