Nazlı adaylığını açıkladı

Bu haber 24 Nisan 2014 - 21:40 'de eklendi ve 1.323 kez görüntülendi.

nazliadayligini651165165165165Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörlük seçimleri yaklaşırken adaylığını açıklayan ikinci isim Genel Cerrahi ve Cerrahi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Okay Nazlı oldu.

İlkay Yıldız

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörlük seçimleri yaklaşırken aday sayması artmaya başladı. Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bedrettin Mercimek’in geçtiğimiz günlerde adaylığını açıklamasının ardından Genel Cerrahi ve Cerrahi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Okay Nazlı Yağcılar İş Hanı’nda yaptığı açıklama ile rektörlüğe aday olduğunu açıkladı.

Rektör adayı Prof. Dr. Nazlı Yağcılar İş Hanı’nda yaptığı açıklamasında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinin genç ve dinamik olduğunu belirterek, “Üniversitemizin sahip olduğu potansiyel en verimli şekilde değerlendirilmesi ve hak ettiği seviyelere ulaştırılması gereklidir. Birikimim, tecrübem, sosyal ilişkilerim ve vizyonum itibari ile üniversitemizi arzu edilen düzey çıkarabileceğime inanıyorum. Bu nedenle yapılacak seçimlerde özgür, yenilikçi, demokratik, şeffaf ve Muğla ile bütünleşmiş bir üniversite için Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi rektörlüğüne adayım.”

Rektör seçilmesi halinde gerçekleştirmek istediği hedeflerini açıklayan Prof. Dr. Nazlı, “Yerel konumu ve kuruluş itibarı ile hak ettiği konuma ulaşacak bir kurumsal üniversite. Kalitesini belgeleyen, ölçülebilir, denetlenebilir, dünyaya entegre bir üniversite. Geleceği inşa edecek, lider ruhlu insan kaynağını yetiştirebilecek bir üniversite” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.