MUTSO’nun Ortaca yemeği

Bu haber 07 Mayıs 2013 - 18:59 'de eklendi ve 788 kez görüntülendi.

mutsoortaca12313546513MUTSO organ seçimleri yaklaştıkça MUTSO Başkanı Bülent Karakuş “Yemekli Meclis ve Yönetim Kurulu Toplantıları” düzenlemeye başladı. Ortaca’da Acarlar Tesisinde MUTSO Meclis ve Yönetim Kurulu Toplantısı’nda seçim propagandası yapan Karakuş, “Acarlar tesisi bizim için uğurlu mekan.” dedi.
Hasan Telli
MUTSO organ seçimleri yaklaştıkça MUTSO Başkanı Bülent Karakuş “Yemekli Meclis ve Yönetim Kurulu Toplantıları” düzenlemeye başladı. Ortaca’da Acarlar Tesisinde MUTSO Meclis ve Yönetim Kurulu Toplantısı’nda seçim propagandası yapan Karakuş, “Acarlar tesisi bizim için uğurlu mekan.” dedi.
Ortaca Acarlar Tesislerinde düzenlenen yemekli toplantıya Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi ve Yönetimi ile Köyceğiz, Dalaman ve Ortaca’da bulunan MUTSO üyeleri katıldı. Gecede Muğla, Ula ve Yatağan’dan da üyelerin katılım gösterdiği gözlendi.
Yemekli Meclis ve Yönetim Kurulu toplantısında konuşan MUTSO Başkanı Hilmi Giresun, Ortaca’nın kendileri için uğurlu olduğunun altını çizerek, “8 yıl önce göreve gelmeden önce de burada ilk toplantımızı yapmıştık. Sizlerin bizlere olan güven ve inançlarınız, bizlere destek olmak için yönetime ve meclisimize ilçelerinize temsil etmesi amacıyla görev ve sorumluluk verdiğiniz meclis üyelerimizle birlikte göreve gelmiştik. Burası bizim için uğurlu bir ilçe ve uğurlu bir yer. Uğurlu bir mekan.” dedi.
Muğla ilinin ekonomik olarak kalkınması için projelerine devam edeceklerini belirten Meclis Başkanı Giresun, şunları söyledi:
“Kadın ve genç girişimcilerin yarattığı projelerle, ülke ve ilimizin ekonomik, sosyal, kültürel, ve turizm potansiyeline büyük katkıda bulunacak fuar ve yaşam alanları projemizle, uluslararası fuarlara katılım sağlayarak, güzel ilçelerimizin kültür ve deniz turizmini geliştirecek, çeşitlendirecek projelerimizle, ilçe spor alanları ve ortaca yeni hizmet binamızla, ilçelerimizin tarım maden ve diğer sektörlerdeki ürünlerini ulu önder Atatürk’ün ‘ithalat değil ihracat ile bu ülke kalkınır ve zengin olur’ sözünden yola çıkarak ürettiğimizi satalım felsefesiyle ilçelerimizin ürünlerinin tanıtılacağı dış ticaret fuarlarına iş dünyası heyetlerimizi götürerek ihracata ve ilçelerimizin kalkınmasına katkıda bulunmaya devam edeceğiz.”
Daha sonra söz alan Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Karakuş geçen sekiz yılı değerlendirerek başladığı konuşmasında şunları söyledi:
“Bundan tam 8 yıl önce sizlerle birlikte çıktığımız bu yolda belki çok tecrübemiz yoktu, neyi nasıl yapabileceğimizi tam olarak bilmiyorduk fakat sizlerle çok güçlü bir gönül birlikteliği kurmuştuk. Bu birliktelik zamanla grup içerisinde samimiyeti, aidiyet duygusunu, herhangi bir menfaat gözetmeksizin birbirinin yanında olma duygusunu öylesine geliştirdi ki her bir üyemizin iyi gününde kötü gününde hep birlikte olduk. Birlikte güç kazandık, tecrübe kazandık. Bunlar olurken birbirimizi hep sahiplendik, cesaretle yeni atılımlar yapmaya başladık. Bugün burada onurla gururla birlikte bulunabiliyorsak eğer, birbirimizin yüzüne bakıp gülümseyebiliyorsak bu hepimizin başarısıdır.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.