MUTSO belge fiyat tarifesi düşürüldü « Hamle Gazetesi

MUTSO belge fiyat tarifesi düşürüldü

Bu haber 27 Kasım 2015 - 23:22 'de eklendi ve 529 kez görüntülendi.

MUTSO belge fiyat tarifesi düşürüldüMuğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Başkanı Bülent Karakuş, şirketlerde 20, şahıslarda 15 TL olan tüm belge ücretlerinin 2016 yılından itibaren 5 liraya düşürüldüğünü açıkladı.
Kadir Tamer
Muğla Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi, belge ücret tarifesini aşağı çekti. MUTSO Yönetim Kurulu’nca yapılan çalışmayla, oda bünyesinde bugüne kadar şirketlere 20, şahıslarda 15 TL olan belge ücretleri 2016 yılından itibaren 5 TL’ye düşürüldü.
Konuya ilişkin bir açıklamada bulunan MUTSO Başkanı Bülent Karakuş, Oda olarak bütün belge sistemlerini online olarak vermeye başlayacaklarını belirterek, “Üyelerimiz web sitesinden online olarak kredi kartıyla ücretleri ödeyerek belge alabilecekler” dedi.
Oda yönetimince yapılan çalışmayla belge ücretlerine yeni bir düzenleme de getirildiğini kaydeden Başkan Karakuş, “Yönetimimiz, daha önce şirketlerde 20 TL, şahıslarda ise 15 TL olan tüm belge ücretlerinin 5 TL’ye indirilmesi yönünde bir karar verdi. Bundan böyle 2016 yılından itibaren tüm belge ücretleri 5 TL olarak alınacak. Buna online olarak da başlanacak. Diğer belge hizmetleri asgari ücretteki artış ve yeniden değerlendirme artışı dikkate alınarak yüzde 9-10 arası bir artış oldu. Burada üyelerimiz için önemli olan verilen belgeler, oda sicil kayıt sureti, sicil tasdiknamesi ve yetki belgesi gibi ücretlerin şirketlerde 20 liradan, şahıslarda ise 15 liradan 5 liraya herkese eşit olarak indirilmesi oldu” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.