MUTSO Akademi Protokolü imzalandı

Bu haber 29 Aralık 2016 - 0:09 'de eklendi ve 550 kez görüntülendi.

img_0109Muğla Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin ticari ve sosyal gelişime katkı sağlamak, yeni ufuklar kazandırmak, iş hayatlarındaki başarılarına destek vermek ve profesyonel ölçülerde eğitim ve gelişim hizmetleri sağlamak için Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile Muğla Sanayi ve Ticaret Odası (MUTSO) arasında MUTSO Akademi Protokolü imzalandı.

Nazife Taşdelen

MUTSO toplantı salonunda gerçekleşen protokol imza törenine Muğla Valisi Amir Çiçek, MUTSO Başkanı Bülent Karakuş, Muğla Büyükşehir Başkan Vekili Cumhur Çoban, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, ilgili kurum müdürleri ve MUTSO Meclis Üyeleri katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan MUTSO Başkanı Bülent Karakuş, “Odamızın makro projelerinden biri olan MUTSO Akademi, üyelerimizin ticari ve sosyal gelişimine katkı sağlamak, onlara yeni ufuklar kazandırmak, iş hayatlarındaki başarılarına destek vermek ve profesyonel ölçülerde eğitim ve gelişim hizmetleri sağlamak için üniversitemiz ve odamız tarafından oluşturulmuştur. Kamu, üniversite, sanayi ve ticaret işbirliğinin, üyelerin ihtiyaçları doğrultusunda şekillenmesine çalışan bir eğitim platformuna dönüşmeyi hedefleyen MUTSO Akademi’nin diğer bir hedefi de, Muğla’nın ve üyelerimizin nitelikli ara eleman ihtiyacını karşılamak ve kentin bütününün istihdam sıkıntısına çözüm üretebilen eğitimler veren bir yapıya dönüşmektir” dedi.

Muğla’da sürdürülebilir yatırımların işletilmesinde rasyonel, bilimsel, akılcı yöntemlerle ortak akıl, kolektif hareketle yola devam edileceğini belirten Vali Amir Çiçek, “Muğla’da 54 hissedar, üniversitemiz, belediyemiz, ticaret ve sanayi odamız ve diğer kuruluşlarımızla Teknopark Anonim şirketini kurduk. Bir ortak güç oluşturduk. Yine aynı şekilde üniversitemiz, rektörümüz, dekanlarımız ve diğer görevlilerimizle ilimiz bölgesinde iş dünyası ile birlikte hareket ederek hem eğitim hem de işletme, turizm konusunda ortak akıl gerçekleştirdik” dedi.

Vali Çiçek, “İmzalanacak olan bu Akademi Protokolü hem üniversitemize hem de MUTSO’nun aracılığıyla iş adamlarımıza yatırımcılarımıza işletmelerimize hatta kişi başına düşen geliri artıracak refah seviyesini yükseltecek bir dinamik olacağına inanıyorum” dedi.

MUTSO Akademi Protokolü imza töreninde konuşan MSKÜ Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar ise, “Üniversitemiz ile Ticaret ve Sanayi Odamız arasında imzalanan bu protokol MUTSO Akademi alanında yeni bir oluşum. Bu oluşumun kurulması sürdürülebilmesi ve bu konuda yapılabilecek çalışmalarda üniversitemize danışmanlık hizmeti verilmesi bu protokolün özünü teşkil etmektedir. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi olarak toplum yararına gözeten her türlü faaliyeti yapmaya hazırız” şeklinde konuştu.

MUTSO Akademi Protokolü Muğla Valisi Amir Çiçek, MUTSO Başkanı Bülent Karakuş ve MSKU Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar tarafından imzalandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.