Mutluluğa ‘Evet’ dediler

Bu haber 26 Ağustos 2015 - 20:33 'de eklendi ve 898 kez görüntülendi.

mutlulugaMuğlalı Gazi Rifat Kaplan’ın oğlu İsmail ile şehit Hasan Sekmen’in kızı Canan Sekmen, Vali Amir Çiçek ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün şahitliğinde dünya evine girdiler.
İlkay Yıldız
Muğlalı Güneydoğu Gazisi Rifat Kaplan oğlu ile Ordu’lu Şehit Hasan Sekmen’in kızı Muğla protokolünün de şahitliğinde nikâhlanarak dünya evine girdi.
Konakaltı Kültür Merkezi İskender Alper salonunda şehit ve gazi çocuklarının nikâhlarını Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş kıydı. Nikâh şahitliğini ise Vali Amir Çiçek ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün yaptı. 1993 yılında Güneydoğu’da terör örgütü tarafından şehit edilen Ordu’lu Hasan Sekmen’in kızı Canan Sekmen hayatını Muğlalı Gazi Rifat Kaplan’ın oğlu İsmail Kaplan ile birleştirdi. Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan’ın da katıldığı nikâh töreninde konuşan Vali Amir Çiçek, “Çok anlamlı bir tören. Bugün eğer Türkiye Cumhuriyet’i, toprakları üzerinde Ay yıldızlı bayrağımız dalgalanıyor ise şehit ve gazilerimizin sayesinde dalgalanıyor. Bu nikâh onun için anlamlı. Ne mutlu ki ailelerimiz sizler gibi hayırlı evlat yetiştirmiş. Bizler sizlerin aileleriyiz. Şehitlerimizin evlâtları bize emanet. İnşallah sizler de vatanımıza ve milletimize kendiniz gibi hayırlı evlatlar yetiştirirsiniz” dedi.
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ise, “Esintiler olacaktır, bazen erkek tarafından bazen hanım tarafından gelecektir. Çok sert estiği zaman zaman dik durursan kırılırsın. Onun için bir taraf çok fazla esiyorsa öbür tarafın hafifçe buğday başağı gibi eğilmesi gerekir kırılmamak için” dedi.
Nikâh töreni sonrası Vali Amir Çiçek evlilik cüzdanını şehit kızı Canan Sekmen’e verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.