MUTLU YILLAR

Bu haber 31 Aralık 2009 - 0:00 'de eklendi ve 962 kez görüntülendi.
Hayati Nizamoğluhayatinizamoglu@muglahamle.com.tr
Gündem

Gazeteniz Hamle, 10 bininci sayısından itibaren renkli çıkmaya devam ediyor. 9 Kasım 2009, gazetemiz ve Muğla ili basın tarihinde bir ilk oldu.
Hamle’nin ilkleri çoktur. 1977’de ilk Intertyp dizgi ile çıkan gazete, 1990’da ilk günlük ofset gazete, 1990’da ilk peçete, tuvalet kağıdı üretimi, 1992’de ilk yerel radyo yayını, 1994’de yerel TV yayını, 1994’de ilk bilgisayar form basımı, 2009’da da ilk günlük renkli ofset gazete ile karşınızdayız.
Hamle her zaman sektörünün öncüsü olmuş ve halk ile, halk için yayın politikasını sürdürmüştür. Bazen bazıları, sırrın makinede olduğunu zannedebilmişlerdir. Halbuki Hamle bir prensipler manzumesidir. Sahiplerinden yöneticilerine, tüm kadrolarına kadar belli bir ilke ve özgürlük çizgisinde yayın yapar. Dostlarım iyi bilir, bu prensipleri korumak yürek işidir. Bayrağı gururla taşıyoruz. Allah ömür verdikçe de iyilik ve güzellik çizgisinde çalışmaya devam edeceğiz.
***
Kurban Bayramı yazımda zihinlerin karışık olduğunu yazmıştım. Ne yazık ki, yeni yıla daha da karışmış bir zihinle giriyoruz. Ana muhalefet lideri Baykal’ın dediği gibi “Bu söylenenler doğruysa deprem olur.” Ya doğru değilse… Silopi’de  incinen onur, sandıkta deprem yapabilir…
Nasıl uç noktalarda gezmeyi beceriyoruz, şaşarım. Her zaman dediğimiz gibi, 2023’de dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olacaksak, ülkemizde mutluluğu, dünyada insanlara faydalı olmayı yakalayacaksak, neden uzlaşmayı beceremiyoruz.
Geçen hafta Ankara’da Kürt arkadaşımın sözleri kulaklarımda çınlıyor;
“Devlet bizi PKK’lı, PKK ise hain olarak görüyor. Sokakta can güvenliğimiz yok. Türkiye bölünsün demek için geri zekalı olmak lazım.”
Sokakta huzur sağlanmadıkça, isterseniz binlerce açılım yapın, sonu hüsran olur. Ülke olarak uzlaşma ve anlaşmayı başaramazsak, Fransa gibi ikinci sınıf ülkeler aracı olur.
***
Şuna yürekten inanıyorum. Türkiye Cumhuriyeti 2023’de hak ettiği yerde olacaktır. Aptallıklar sadece zaman kaybettirir. Çünkü bu coğrafya, bu ülkenin insanları ve kapasitesi gelişimin olmasını mutlaka sağlayacaktır. Hepimiz önce buna inanmalıyız. Her sabahın yeni bir başlangıç olduğunu, her sabah dünyanın yeniden kurulduğunu bilerek; 2010′ un yeni bir sayfanın ve yeni bir dünyanın başlangıcı olmasını dileriz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.