MUTLU BAYRAMLAR

Bu haber 19 Eylül 2009 - 0:00 'de eklendi ve 737 kez görüntülendi.
Hayati Nizamoğluhayatinizamoglu@muglahamle.com.tr
Gündem

Ramazan ayı Hicri Takvimin yapısı gereği her yıl on gün erken başlıyor. Bu Ramazan turizm, sezonunun son kısmına, okulların açılışının önüne geldi. Her aile ve işletme bu on günlük erken gelen tarihe uyum sağlamaya çalıştı. Bu yoğun günlerde Ramazan’ın nasıl gelip geçtiğini anlayamadık.
Hamle olarak düzenlediğimiz iftar yemekleri bu yıl da gündemin ilk maddelerini oluşturdu. Hele Muğla, Ula, Yatağan ve Kavaklıdere ilçelerimizin ilçe ve belde belediye başkanları ile partilerimizin il ve ilçe başkanlarıyla düzenlediğimiz iftar yemeği birçok yönden ilkti ve Hamle’ye yakışır bir programdı.
Davetlilerimiz sayın valinin veya kamu yöneticilerinin düzenlediği yemeklerde bir araya geliyorlardı. Ancak bir sivil kurumun bu tür çalışması ilk kez oldu ve Muğla ölçeğinde bir devrimdi. O günkü iftarımız çok başarılı bir çalışma yemeği haline döndü.
Biz Türkler yerleşik hayata alışıyoruz. 2023 de dünyanın en büyük on ekonomisinden biri olacaksak birbirimizi sevmeyi ve birbirimizle uzlaşmayı öğrenmemiz gerekiyor.
Hamle olarak olumlu her adıma iki adımı atmaya hazırız. Ancak yanlışa ortak olmak ve fesatlığa prim vermek gibi davranışımız söz konusu olamaz. Zaten bizi var eden ve sevginize layık eden insanca bakışa dayalı prensiplerimiz olmuştur.
Küresel krizin etkilerinin azaldığı bir döneme giriyoruz. İktidarın bu krizi kötü idare ettiğini söyleyemem.Yapabileceği çok şey daha vardı. Ancak bizim gibi, hiçbir sorun yokken ülkeyi
tarihi krizlere sokan iktidarları görmüş bir millet, haline şükretmekle yanlış yapmıyor.
Kriz yavaş yavaş aşılıyor. Türkiye özel sektör kaynaklı ve ihracata dayalı büyümeyi prensip kabul etmiş bir ülkedir. Kümesteki tavukların etine göz dikilmemesi gerektiğini herkes öğrenmiş olmalı. Eğer işletmelerimiz zayıflarsa, ülke zayıflar.
Bizi ekonomi değil de, her gün TV ekranlarından 70 milyon kişiye hakaret edilmesi üzüyor. Cumhuriyetin kurucusu Atatürk, bu ülkeyi milletine emanet etti. Eğer bugün bayrağımız dalgalanıp, özgür ve bağımsızsak bunu milletin kendisi yapıyor. Türk milleti kadirşinas ve değerlerine bağlıdır. Bizi yönetenlerden isteğimiz, ister atanmış olsun ister seçilmiş, milletin gururuyla oynanmasına izin vermemeleridir ve ve milleti hafife almamalarıdır.
Millet olarak demokrasiye bağlıyız Lütfen bu bağlılığımızdan bizi şüpheye düşürmeyin.
Mutlu bayramlar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.