Mutfak sanatları alanında dev adım

Bu haber 12 Şubat 2019 - 1:30 'de eklendi ve 466 kez görüntülendi.

Avrupa Komisyonu tarafından hibe desteği alan KA3 CULINART: Designing a Joint VET Qualification in Culinary Arts and Pilot Pathways for Continuing Training isimli proje çalışmaları bugün başlıyor. 3 bölümden oluşan projenin birinci ayağında akademisyenler, sektör temsilcileri ve turizm öğrencileri bir araya gelecek.

Kadir Tamer

Avrupa Komisyonu tarafından hibe desteği alan KA3 CULINART: Designing a Joint VET Qualification in Culinary Arts and Pilot Pathways for Continuing Training isimli proje çalışmaları bugün başlıyor. 3 bölümden oluşan projenin birinci ayağında sektör temsilcileri ve turizm öğrencileri bir araya gelecek.
Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Gastronomi alanında ortak mesleki yeterliliklerin belirlenmesi ve geliştirilmesi amacıyla hazırladığı ve Avrupa Komisyonu tarafından hibe desteği alan projenin ilk çalışması Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşecek. Projede mutfak sanatlarında ortak bir mesleki eğitim ve öğretim yeterliliği tasarlanmasının yanında alanda mesleki yeterlilik için pilot uygulamalar yapılabilmesi için bir uluslararası ortaklık kurulması hedefleniyor. Proje sonunda elde edilecek yeterliliklerin ulusal akreditasyonunu güçlendirilmesi hedeflenirken proje ortakları, Bulgaristan, İspanya, Fransa, İtalya, Portekiz ve Türkiye’den alana özgü eğitim kurumları, sektörel ve ticari kuruluşlar oldu. Çalışmalara; eğitim alanında politika belirleyiciler, akademisyenler, sektörel temsilcileri olarak otel işletmecileri, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Temsilcileri, aşçılık alanında mesleki eğitim veren okullarda görevli idareci ve öğretmenler, Mesleki Eğitim Merkezleri Müdürleri, proje yürütme ekip üyeleri ve aşçılık alanında eğitim gören öğrencilerden oluşacak temsilcilerin katılım sağlayacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.