Mustafa Özcan’dan yeni albüm « Hamle Gazetesi

Mustafa Özcan’dan yeni albüm

Bu haber 29 Mart 2019 - 0:28 'de eklendi ve 568 kez görüntülendi.

Muğlalı TRT THM ses sanatçısı Mustafa Özcan “Ege Türküleri” adlı yeni albümünü çıkardı. 12 Ege Türküsünün yer aldığı albüm geçtiğimiz hafta içinde müzik marketlerde ve dijital müzik sitelerinde müzikseverlerin beğenisine sunuldu.

Nazife Taşdelen

TRT THM ses sanatçılarından Yatağan Turgutlu Mustafa Özcan “Ege Türküleri” adlı yeni albümünü çıkardı. Albümde müzikseverlerin aşina olduğu zeybek havaları ve kıvrak ege türküleri yer alıyor. 12 Ege Türküsünün yer aldığı albüm geçtiğimiz hafta içinde müzik marketlerde ve dijital müzik sitelerinde müzikseverlerin beğenisine sunuldu.

Muğla Yatağanlı TRT THM ses sanatçısı Mustafa Özcan, yeni albümüyle ilgili olarak, “Yöremizde ince çalgı denen keman, ud, cümbüş, klarnet gibi sazların eşliğiyle zeybeklerin icrasının yansıra, bağlama, cura, davul zurna, kabak kemane, sipsi gibi yerel sazların da zeybek ve kıvrak havalara eşlik etmesiyle yerel tınıyı yansıtmaya çalıştık. Albümün ardından önümüzdeki günlerde ‘Çay kıyında harım var’ isimli türküye çektiğimiz klip yayınlanmaya başlayacak. Albümün hazırlanmasında katkılarından dolayı Sedat Yavaş ve Ömür Kasa’ya, eşlik eden tüm saz sanatçılarımıza sonsuz teşekkürler ediyorum.” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.