MUSKİ’nin ‘Tarih Doku’ hassaslığı

Bu haber 26 Ekim 2016 - 0:05 'de eklendi ve 505 kez görüntülendi.

MUSKİ’NİN ‘TARİH DOKU’ HASSASLIĞI MUSKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, ULA İLÇESİ GÖKOVA MAHALLESİ’NDE 3. DERECE ARKEOLOJİK SİT ALANINA GİREN BÖLGEDE İÇME SUYU HAT YENİLEME ÇALIŞMASI TARİHİ DOKUYA ZARAR VERMEMEK İÇİN HASSAS BİR ŞEMUSKİ Genel Müdürlüğü, Ula İlçesi Gökova Mahallesi’nde 3. derece arkeolojik SİT alanına giren bölgede içme suyu hat yenileme çalışması tarihi dokuya zarar vermemek için hassas bir şekilde yürütülüyor.
Haber Merkezi

MUSKİ Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanlığı 3. Bölge Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, Ula’nın Gökova Mahallesi Gökova Caddesi’nde ömrünü tamamlamış içme suyu hattında yenileme çalışmaları devam ediyor.
Hat yenileme çalışmaları, bölgenin 3. derece arkeolojik Sit alanında yer alması nedeniyle çalışmalar büyük titizlik içerisinde yürütülürken, Müze Müdürlüğü’nde görevli arkeologlar da MUSKİ ekiplerine destek veriyor.
Çalışmalar hakkında bilgi veren MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, hat yenileme çalışmalarını herhangi bir tarihi dokuya zarar vermeden titizlikle sürdüklerini vurguladı. Ülgen, “Çalışma yaptığımız bölge 3. derece arkeolojik Sit olarak belirlenmiş. Bu nedenle hat yenileme çalışmalarımıza Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü ve Müze Müdürlüğü’nden izin alarak başladık. Çalışmalarımız esnasında Müze Müdürlüğünden görevli arkeolog arkadaşlarımız da ekiplerimize destek veriyor. Hat yenileme çalışmaları esnasında ekiplerimiz tarihi dokuya zarar vermemek adına gerekli özeni gösteriyor. Kısa sürede hat yenileme çalışmalarımız tamamlanacak ve tarihi dokuya zarar vermeden bölgenin içme suyu hattını yenileyeceğiz. Ayrıca ekiplerimiz içme suyu çalışmalarını tamamladıktan sonra Muğla Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından da üst yapı çalışmaları başlayacak” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.