MUSKİ’den sayaç eğitimi « Hamle Gazetesi

MUSKİ’den sayaç eğitimi

Bu haber 10 Kasım 2015 - 23:03 'de eklendi ve 674 kez görüntülendi.

MUSKİ’den sayaç eğitimi  (2)MUSKİ Genel Müdürlüğü Abone İşleri Daire Başkanlığına bağlı sayaç okuma personeline “Su sayaçları, tesisat ve ilgili mevzuatlar” eğitimi verildi. MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, sayaçların bir adalet terazisi olduğuna işaret ederek “Vatandaştan 1 kuruş fazla ücret almak istemiyoruz, hakkaniyetli olmak istiyoruz o yüzden bu eğitim şimdiye kadar yapılan en önemli eğitim” dedi.

İlkay Yıldız

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü hizmet içi eğitimlerine devam ediyor. Bu kapsamda Abone İşleri Dairesi Başkanlığı ve İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından ortaklaşa MUSKİ bünyesinde çalışan tüm saha personeline yönelik “Su sayaçları, tesisat ve ilgili mevzuatlar” eğitimi verildi. Gazi Mustafa Kemal Kültür Merkezinde yapılan eğitime tüm ilçelerden yaklaşık 250 kişi katıldı. Eğitimde ayrıca, MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Ahmet Bayramer, Abone İşleri Daire başkanı Funda Kuş da yer aldı.

Eğitimin amacı hakkında bilgi veren MUSKİ Abone İşleri Şube Müdürü Naz Köse, eğitimle birlikte saha personelinin çalışmalarda ve tespitlerde daha az hata yapacağını ve kurumun güvenilirliğini arttıracağını belirtti. Köse, “Bugünkü eğitimin amacı personellerimizin sayaçları daha iyi tanıması, endeks verilerini sağlıklı kaydetmesi, su ve kanalizasyon tesisat bağlantılarında tespit edilen uygulamalarda hatalara izin verilmemesidir. Ayrıca usulsüz ve kaçak su kullanımını engellemek, tüm özel ve resmi kuruluşlara doğru bilgiler vermek, tüm vatandaşlarımıza kaliteli hizmet sunmak için daire başkanlığımıza önemli görevler düşmektedir” dedi.

Eğitime katılan Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Ahmet Bayramer, sayaç eğitiminin faydalı olması temennisinde bulundu. Bayramer, “Amacımız milli ekonomiye, kamu yararına uygun ülkemiz sınırları içerisinde kullanılan her türlü ölçü ve ölçü aletlerinin doğru ve ayarlı olarak kullanılmasını sağlamaktır. Bugün ölçü araçları arasında yer alan su sayaçları ile ilgili verilecek eğitimin sizlere faydalı olacağını temenni ediyorum ve başarılar diliyorum” diye konuştu.

Fazla ücret almak istemiyoruz

Eğitimde konuşan MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, su sayaçlarının bir adalet terazi olduğunu belirterek “vatandaşlardan 1 kuruş fazla ücret almak istemiyoruz” dedi. Ülgen, “Bugüne kadar onlarca eğitim yaptık ama bence en önemlisi bu eğitim. Çünkü sayaç bir adalet terazisidir. Biz MUSKİ olarak vatandaştan 1 kuruş fazla almak istemiyoruz. Hakkaniyetli olarak kurumun alması gerekeni, kamuyu da zarar uğratmadan düzgün bir şekilde almak istiyoruz. Bunu da başaracağımızı düşünüyorum. Bunda en büyük pay siz sayaç okumacılara düşüyor. Burada verilecek eğitimin en önemli eğitim olmasının nedeni de bu” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ölçü ayar memuru Erzan Yılmaz, MUSKİ İlk Tesis sorumlusu M.Devrim Yami, TEKSAN Teknolojik ölçüm sistemleri Arge Mühendisi Güven Balaban katılımcılara “Su sayaçları, tesisat ve ilgili mevzuatlar” konularında bilgi verdi. Sunumun ardından Genel Müdür Baki Ülgen, Daire Başkanı Funda Kuş ve Şube Müdürü Naz Köse konuşmacılara teşekkür belgesi verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.