MUSKİ’de toplu iş sözleşmesi

Bu haber 17 Ocak 2015 - 0:51 'de eklendi ve 714 kez görüntülendi.

muskiiiiiiMuğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü ile Belediye- İş Sendikası arasında 425 işçiyi kapsayan 2 yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı.
Haber Merkezi
Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü ile Belediye-İş Sendikası arasında 425 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı. 2 yıllık süreyi kapsayacak olan Toplu İş Sözleşmesi MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen ile Başkanı Belediye-İş Sendikası Muğla Şube Başkanı Ender Akay arasında imzalandı.
MUSKİ Genel Müdürlük binasında gerçekleşen imza törenine Genel Müdür Yardımcısı Gürbüz Karabulut, İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Veli Han, Bütçe ve Strateji Geliştirme Şube Müdürü Hüseyin Çiftçi, Belediye- İş Muğla Şube Başkan Yardımcısı Ergül Şahin, Şube Mali Sekreteri Yalçın Bilen, Şube Disiplin Kurulu Üyesi Mehmet Barut katıldı.
Törende konuşan MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, yapılan sözleşmeyle MUSKİ’nin daha verimli çalışması ve vatandaşlara daha hızlı hizmet sunacaklarını söyledi.
2 aylık süre zarfından MUSKİ ve işçiler için faydalı olabilecek çalışmaları değerlendirdiklerini söyleyen Ülgen, “Her zaman çalışanların yanındayız. MUSKİ’nin imkanları dahilinde işçilerimizin haklarını koruduğumuza inanıyoruz ve emeği geçen tüm personellere teşekkür ediyoruz” dedi.
Daha sonra konuşan Belediye-İş Sendikası Muğla Şube Başkanı Ender Akay ise, işçilerin haklarını en iyi şekilde koruduklarını belirtti. MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen ve ekibine teşekkür eden Akay, “Toplu iş sözleşmesinde üyelerimizin haklarını koruyarak uygun şekilde dengeleme ve ücret zammı anlaşmamız imzalanmıştır. Yapılan toplu sözleşme ile ücretler arasında dengelemeyi sağlamış olduk. Başta Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Gürün olmak üzere MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen ve yönetimine ayrıca bu toplu iş sözleşmesinde emeği geçen herkese, üyelerim ve sendikam adına teşekkür ediyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.