MUSKİ ve İtfaiye’den ortak müdahale

Bu haber 14 Mayıs 2015 - 1:04 'de eklendi ve 513 kez görüntülendi.

muskişiiiMuğla’nın Menteşe İlçesi’ni etkisi altına alan yoğun yağmur sonucu su baskınına uğrayan bazı mahallelere Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü ve Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı ekipler kısa sürede müdahale etti.
Haber Merkezi
Muğla’nın Menteşe İlçesi’nde öğle saatlerinde başlayan şiddetli yağmur yağışı nedeniyle yaşanan su baskınlarına MUSKİ ve İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı ekipler, çağrı merkezine gelen 20 ihbara kısa sürede müdahale etti. Özel dershaneler, Resmi kurumlar, iş yerleri ve evlerdeki su baskınlarına kısa sürede müdahale eden ekipler, çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.
Meteorolojiden alınan bilgiye göre, geçtiğimiz 2 saat içerisinde Menteşe ilçesinde metrekareye toplam 49 kilogram yağış düştüğü bildirildi. Yaşanan yoğun yağış hakkında bilgi veren MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, can kaybının yaşanmadığını, maddi hasarın ise tespitinin sürdüğünü belirterek; “Ekiplerimiz, bölgede iş makineleriyle arazilerde biriken suların evlere ulaşmaması için çalışma yürütüyor. Erken müdahale için arkadaşlarımız çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdürüyor. Hastane ve okullarda önlemlerimizi alıyoruz. Can kaybının yaşanmaması sevindirici ancak yağmur sonrası hasar tespit çalışması ekiplerimiz tarafından yapılacaktır” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.