MUSKİ uygulamaları çileden çıkartıyor

Bu haber 06 Eylül 2014 - 0:34 'de eklendi ve 1.300 kez görüntülendi.

muskiMuğla’nın Ortaca İlçesi Sanayi Sitesi’nde patlayan su borusunun masrafları patlayan boru hattına en yakın abonenin başına patladı. 190 lira ödeme talebi ile karşılaşan su abonesi Fahrettin Özhan isyan etti. “Rakam önemli değil. Bir lira da olsa isyan ederim. Benim patlayan boru ile ne alakam var.” dedi. Patlayan borunun ise daha sonra Nadi Karakaş’a ait olduğu ortaya çıktı. MUSKİ görevlilerinin bu tür sorunlarda para talep etmemeleri gerektiği anlaşıldı.

Haber Merkezi

Muğla’nın Ortaca İlçesi Sanayi Sitesi’nde patlayan su borusunun masrafları patlayan boru hattına en yakın abonenin başına patladı. 190 lira ödeme talebi ile karşılaşan su abonesi Fahrettin Özhan isyan etti. “Rakam önemli değil. Bir lira da olsa isyan ederim. Benim patlayan boru ile ne alakam var.” dedi. Patlayan borunun ise daha sonra Nadi Karakaş’a ait olduğu ortaya çıktı. MUSKİ görevlilerinin bu tür sorunlarda para talep etmemeleri gerektiği anlaşıldı.

Edinilen bilgilere göre, Ortaca Sanayi Sitesi’nde su borusu patlayınca sitedeki işyeri sahiplerinden Fahrettin Özhan su boşa akmasın diye Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Ortaca şefliğini arayarak arızayı bildirdi. Fahrettin Özhan aldığı yanıt karşısında suyun boşa akmaması için yaptığı ihbara bin pişman oldu. 190 lira masraf çıkartan MUSKİ görevlileri, arıza onarımlarının ücrete tabi olduğunu belirterek, çıkan masrafın KDV’si ile birlikte ödenmesini talep ettiler.

Bu durum karşısında şaşkına dönen Fahrettin Özhan “Su borusunu ben patlatmadım.” diye isyan edince görevliler bir defaya mahsus olmak üzere arızayı giderdiler. Ancak Özhan’ı çileden çıkardılar.

Ortaca Sanayi Sitesi esnafından Fahrettin Özhan, olaydan sonra başına geleni anlatırken, “İşyerimin önünde su patlağı olduğunu görünce Büyük Şehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Ortaca şefliğini aradım. Suyun yola boşa aktığını belirtip tamir edilmesini istedim. Aldığım cevap karşısında şok oldum.” diyerek şöyle devam etti:

“Yetkili bana ‘Arızanın tamirini biz yaparsak 190 TL artı KDV ödemeniz gerekiyor’ dedi. Ben itiraz edince ‘Kendiniz de yaptırabilirsiniz’ cevabı verdi, ne diyeceğimi şaşırdım. Yoldaki suyun benimle ne ilgisi var ki ben para veriyorum dedim. ‘Yasa böyle, Büyükşehir kararı’ dediler. Sonra tamiratı yaptılar ve ‘Bir dahaki sefere yapmayız’ dediler. Bu arada patlayan boru da komşum Nadi Karakaş’a ait çıktı. Burası sanayi, buradan kamyonlar gelip geçiyor. Su hatları eski, iki kamyon geçince patlıyor. Sormadan soruşturmadan yakaladığın aboneye fatura mı kesilir.”

Bu arada konu ile ilgili açıklamada bulunan CHP’li Ortaca Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Mehmet Ali Avcı ise “Büyükşehir bütçesinin görüşülmesi sırasında dikkatlice incelenmemiş bir konu. Şikâyetler bizlere de geldi. Ancak Kasım 2014 toplantısına kadar yapabileceğimiz bir şey yok. Bu süreye kadar da yapılan tamiratlardan para alınmaması talimatı verdik. Konu Kasım 2014 ayında yapılacak olan Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında ele alınacak. Vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için gerekli kararları alacağız” dedi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.