MUSKİ personeline sivil savunma eğitimi

Bu haber 16 Ekim 2015 - 0:09 'de eklendi ve 520 kez görüntülendi.

MUSKİ PERSONELİNE SİVİL SAVUNMA EĞİTİMİ MUSKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PERSONELLERİNE ‘SİVİL SAVUNMA VE AFET PLANLAMASI EĞİTİMİ’ VERİLDİ.MUSKİ Genel Müdürlüğü personellerine ‘sivil savunma ve afet planlaması eğitimi’ verildi.
İlkay Yıldız
Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, kurumda çalışan tüm büro ve saha personellerine yönelik İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) eğitimlerine devam ediyor.
İş Güvenliği ve Sivil Savunma Birimi tarafından verilen ‘Sivil Savunma ve Afet Planlaması’ eğitiminde, MUSKİ Genel Müdürlüğü hizmet binalarında meydana gelebilecek sabotaj, yangın ve acil durumlarda personellerin nasıl hareket etmeleri gerektiği anlatıldı.
MUSKİ bünyesinde çalışan personele verilen eğitimde afet planlanması, deprem, sel ve benzer afetler gibi acil durum anlarında yapılması gerekenler detaylı olarak anlatıldı. Tüm Daire Başkanlıklarından ve Arıtma tesislerinden toplam 48 personelin katıldığı eğitimde, çok tehlikeli çalışan sınıfında bulunan kurumlarda sık rastlanan iş kazalarına karşı alınması gereken önlemler personele aktarıldı.
Sivil Savunma Eğitimlerinin devam edeceğini vurgulayan MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, “Personellerimiz acil durumlarda nasıl davranması gerektiğini bilmeli” dedi. Ülgen ayrıca “Tüm İl genelinden personelimiz bu eğitime katıldı. Aldıkları eğitim sonucu olası yangın, deprem iş kazası gibi acil durumlarda nasıl davranmaları gerektiğini öğrendiler. Bu şekilde sadece kendilerini değil ekip arkadaşlarını da koruyabilecek donanıma sahip oldular” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.