MUSKİ dereleri temizliyor

Bu haber 09 Mayıs 2015 - 0:58 'de eklendi ve 723 kez görüntülendi.

muskkiiiiiMUSKİ ekipleri, yaz aylarında koku ve görüntü kirliliği oluşturan dere yataklarının temizlenmesi için çalışma başlattı.
Haber Merkezi
Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, il genelinde derelerde temizlik çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Menteşe ilçesinde bulunan Kara Muğla Deresi MUSKİ ekipleri tarafından temizlendi.
Ekipler, kış mevsiminin getirdiği koku ve görüntü kirliliği oluşturan dere yataklarının temizlenmesi için çalışmalarına devam ediyor. MUSKİ 3. Bölge Şube Müdürlüğü ekipleri, yaz mevsiminde sıcaklıkla birlikte daha fazla hissedilen kokuların önüne geçmek için Kara Muğla Deresi’ni temizledi. Ekipler diğer derelerin de temizliklerine devam ederek, Menteşe’de yaz mevsimindeki dere kokularının önüne geçmeyi amaçlıyor.
MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, Menteşe ilçesinde başlatılan dere temizliklerinin hızlı bir şekilde devam ettiğini belirtti. Ülgen, “Sert geçen kış mevsiminin ardından derelerin içinde kalan pislikler, koku ve görüntü kirliliği oluşturuyor. Aynı zamanda sivrisinek gibi haşerelerin üremesine ortam sağlıyor. Ekiplerimiz yoğun bir temizlik çalışması içinde. Programlarımız dahilinde diğer derelerin de temizlik çalışmalarına devam edeceğiz. Hizmet ettiğimiz alan çok geniş. MUSKİ olarak daha fazla mesai harcayıp, halkımızı mağdur etmeyeceğiz. Bizim tek gayemiz, kurum olarak var olma sebebimiz olan halkımıza kesintisiz temiz su sağlamak ve kanalizasyon sorunlarını doğaya ve canlılara zarar vermeden bertaraf etmektir. Ekiplerimiz her geçen gün konularında daha uzmanlaşıyor. Hedefimiz yüzde yüz halkımızın memnuniyeti. Bunu da başaracak güçteyiz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Müşteba KARAMANOĞLU 09 Mayıs 2015 / 03:20

Evsel kullanılan su atıklarının tahliye edildiği dere yataklarını bir sefere mahsus temizlenmesi ile sinek sivrisinek lavralarının ürerme ortamı iyileştirilmiş hale GETİRELEMZ.
Kötü koku ve kirlilik oluşturan dere yatak laının tabakhane ve üstündeki dere yataklarıda aynı durumda
Hacırüstem ,Orta ,Camikebir Balıbey ,Karamehmet ,Karşıyaka,Kıramettin ,Muslihittin ,Şeyh , mahallerininden dışarıya atılan evsel atık sular dere yatak içinden kapalı borularla hava ile temas etmden atılma projesi uygulanlnmalı
Her ne kadar dış yüzeyi temizleme yapılsada tekrar aynı kötü koku ve sinek sivrisinek lavraların ürem durumuna elverişli durumuna geliyor dere yatak içler yüzeyi .
Gerekli bilgi donanımı ve geliştirilen bir proje uygulanmalı dere yatak içinde kapalı boru sistemi ile taşıma işlemi ypılmalıdır.
kÖTÜ KOKU VE LAVRA ÜRETİMİNİN ÖNÜNE GEÇİLMELİDİR.
HASTALIK YAYACAK BİR DURUMDA OLAN DERE YATAKLARI DAHA SIHHI VE TEMİZ KALACAK BİR UYGULAMA İLE DAHA İYİ ÇALIŞMALAR GEREKTİRİR.
ÜSTTEN YAPILAN TEMİZLİK KALICI BİR ÇALIŞMA DEĞİLDİR.
YALNIZCA DEREDE SU DÖVMEKTİR.
BİRİMSEL VE TEKNİK ÇALIŞMA UYGULAMASI İÇİN NE KADAR BİLGİ GEREKTİRİ…..