MUSKİ çalışmaları tamamladı 

Bu haber 07 Ekim 2016 - 0:09 'de eklendi ve 605 kez görüntülendi.

MUSKİ'NİN ZİHNİ DERİN CADDESİ ÜZERİNDEKİ ÇALIŞMALAR TAMAMLADI MUSKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, İL GENELİNDE BAŞLATTIĞI ALT YAPI ÇALIŞMALARINA MENTEŞE İLÇESİ ORHANİYE MAHALLESİ ZİHNİ DERİN CADDESİ ÜZERİNDEKİ YENİ YAĞMUR SUYU VEMUSKİ Genel Müdürlüğü, il genelinde başlattığı alt yapı çalışmalarına Menteşe ilçesi Orhaniye Mahallesi Zihni Derin Caddesi üzerindeki yeni yağmur suyu ve içme suyu hat çalışmalarını tamamladı.

Haber Merkezi

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, İl genelindeki alt yapı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Menteşe ilçesinde bulunan Orhaniye Mahallesi Zihni Derin Caddesi üzerinde alt yapı çalışması gerçekleştiren MUSKİ ekipleri, bölgede yeni yağmur suyu ve içme suyu hattı yapımını tamamladı.
Bölgeye yaklaşık 2 haftada yeni yağmur suyu ve içme suyu hattı çeken MUSKİ Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanlığına bağlı 3. Bölge Şube Müdürlüğü ekipleri, hat çalışmalarının yanında mazgal imalatı, su abone bağlantılarının yenilenmesi ve şebeke vanalarının yenilenmesi çalışmaları gerçekleştirdi.
Çalışmalar hakkında bilgi veren MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, ilçe genelinde ihtiyaç duyulan her noktada yağmur suyu ve içme suyu hattı çekmeye devam edeceklerini ifade etti.
Ülgen, “Gerçekleştirdiğimiz yağmur suyu hat çalışmalarımız ile Kış aylarında özellikle yağmur sularını tahliye etmede kolaylık sağlama ve oluşabilecek göletlerin önüne geçmek amacındayız. Yağmur suyu hat çalışmalarımızı tamamlayarak bölgedeki sorunlarının önüne geçiyoruz. Bunun yanında içme suyu ihtiyacı olan bölgelerimiz de içme suyu hatları çekmeye devam ediyoruz. Ekiplerimiz Menteşe ilçemizdeki Orhaniye Mahallesi Zihni Derin Caddesi üzerinde gerçekleştirdikleri çalışmalar sonucunda bölgede 400 metre yağmur suyu hattı, 300 metre içme suyu hattı, 12 adet mazgal imalatı, 20 adet su abone bağlantısı ve 5 adet şebeke vanasının yenilenmesi çalışması gerçekleştirdiler. İlçemizdeki alt yapı çalışmalarımızı kapsamlı ve titiz bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
MURAT YAŞYERLİ 07 Ekim 2016 / 09:09

iyi günler,
Söz konusu çalışmalar bugün itibarıyla 1,5 ay oldu. Evet alt yapı çalışmalarında toz olacak, gürültü olacak ve biz bunları kabul edeceğiz. Ancak, bu yol ambulansların geçiş yoludur!
Bu yolun uzun süredir kapalı olması yayla yolu mezarlık kavşağının tıkanmasına ve çok sayıda kazanın olmasını sağlamaktadır.
Kendi kendimize de soramadan da edemedik acaba bu kazı sırasında tarihi eser mi çıktı diye….
Herkese kolay gelsin.