MUSKİ bin 633 depo temizledi

Bu haber 09 Eylül 2015 - 22:59 'de eklendi ve 555 kez görüntülendi.

muskiiiiiiMuğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, tarafından yapılan açıklamada bin 633 içme suyu deposunun temizlendiği bildirildi.
İlkay Yıldız
Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, ‘Kaliteli Hizmet, Temiz Su’ parolasıyla başlattığı çalışmalarında bin 633 içme suyu deposunun iç ve dış temizliği ile güvenliğini tamamladı. 849 içme suyu deposunu iki defa dezenfekte eden ekipler, bazı depolara klor cihazını bağlarken bazı depolarında periyodik olarak klorlamasını yapmaya devam ediyor.
Kuruluşundan bu yana susuz evlere su götürmeyi amaçlayan MUSKİ ekipleri, ‘Kaliteli Hizmet, Temiz Su’ parolasıyla çıktıkları yolda bin 633 içme suyu deposunun temizliğini gerçekleştirdi.
Seydikemer ilçesinden Bodrum ilçesine kadar 12 bin 974 kilometrekarelik bir yüz ölçümüne sahip Muğla’da çalışmalarını sürdüren MUSKİ ekipleri, en ücra noktadaki evlere kadar su ulaştırmaya devam ediyor. Vatandaşların su sıkıntısını gidermek ve temiz su sağlamak üzere içme suyu depolarını temizlemeye devam ediyor. Kullanılmayan içme sularını aktif hale getiren MUSKİ ekipleri, bin 633 içme suyu deposunu temizledi. Ayrıca bazı depolara klor cihazını bağlanırken, bazı depolarında periyodik olarak klorlaması yapılmaya devam ediyor.
MUSKİ, İl genelinde bulunan içme suyu kaynaklarının daha verimli şekilde kullanılması amacıyla içme suyu kaynaklarını mutlak koruma altına alıyor. Önceki yıllarda yaşanan doğal afet ve diğer konular nedeniyle zarar gören ve zaman zaman güvenli olmayan su kaynakları, içme suyu depoları ve maslak arızaları yönetmeliğe uygun hale getiriliyor. Depoların çevresine çit örülürken bazı depolarında kilitleri ve çevre düzenlemesi yapılarak depoların doğal ortamdan oluşabilecek zararlara karşı koruması sağlandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.