MUSKİ 1. Bölge Ekipleri Hazırlıklarını Tamamladı « Hamle Gazetesi

MUSKİ 1. Bölge Ekipleri Hazırlıklarını Tamamladı

Bu haber 28 Ocak 2015 - 0:09 'de eklendi ve 852 kez görüntülendi.

muskiiMuğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MUSKİ), Bodrum Yarım Adası’nda DSİ 21.Bölge Müdürlüğü tarafından yapılacak olan ana isale hattındaki bakım onarım ve imalat çalışmaları için hazırlıklarını tamamladı.

Haber Merkezi

DSİ 21.Bölge Müdürlüğü tarafından yapılacak olan, Geyik Barajı ve Bodrum Yarım Adası’nı besleyen ana isale hattındaki bakım onarım ve imalat çalışmaları nedeniyle Bodrum’da yaşanacak olan 15 günlük su kesintisi için MUSKİ ekipleri hazırlıklarını tamamladı. Bodrum Yarımadasında 76 bin aboneye su sıkıntısı yaşanmamasını hedefleyen MUSKİ Su ve Kanal İşletme Daire Başkanlığına bağlı 1. Bölge Şube Müdürlüğü ekiplerinin, Bodrum yarımadasında bulunan 11 beldede toplam 148 personeli ile vatandaşlara hizmet verecek.

Bölgede15 günlük su kesintisinde vatandaşların su sıkıntısı yaşanmaması için 71 noktadaki içme suyu kuyusundan 82 adet içme suyu deposuna su verilecek. Muğla Valiliği tarafından alınan karar sonrası çalışmalarına hız veren MUSKİ Su ve Kanal İşletme Daire Başkanlığına bağlı 1. Bölge Şube Müdürlüğü ekipleri, MUSKİ Plan Proje Daire Başkanlığı tarafından toplam 16 noktada sondaj çalışması yaptı. Sondaj çalışmalarında 2 noktada borulama çalışmaları yapılırken 14 noktadaki çalışmalarına devam ediyor.

“Zorunluluk gerektiren bir çalışma”

Konuyla ilgili bilgi veren MUSKİ Genel Müdür Yardımcısı Cem Yaşar, yaşanacak su kesintisi süresince MUSKİ olarak vatandaşların mağduriyetinin en aza indireceklerini söyledi. Yaz ayında 41 dereceye kadar bulan sıcaklıklarda su ihtiyacının daha fazla olacağını dikkat çeken Yaşar, “Bodrum Yarımadasında mevcutta yaşayan 140 bin 716 vatandaşın yanı sıra turizm sezonunda yaklaşık 2 milyona ulaşan yerli ve yabancı tatilcilerinde Bodrum’da yaşamasıyla birlikte su tüketimi de artış gösteriyor. Bu yüzden yaz ayında vatandaşlarımızın su sıkıntısı yaşamaması için böyle bir çalışma zorunluk olmuştu” dedi.

“ Suyunuzu boşa harcamayın”

Geçen yıl tüketilen su verilerini açıklayan Yaşar, şöyle konuştu:

“Bodrum Yarımadasına verilen su miktarı 8 milyon 500 bin metreküptür. Mumcular İçmesuyu Arıtma Tesisinden beslenen Bodrum merkez, Gümbet mahallesi ve Torba mahallesinde geçen yıl Şubat ayında toplam 413 bin 086 metreküp su tüketildi. Güvercinlik İçmesuyu Arıtma Tesisinden beslenen Göltürkbükü, Gündoğan, Yalıkavak, Gümüşlük, Turgutreis, Ortakent, Bitez, Konacık bölgelerinde de geçen yıl Şubat ayında toplam 442 bin 972 metreküp su tüketildi. Bu çerçevede su kesintisi süresince periyotlar halinde bölgelere su verilecektir. Vatandaşlarımızın bu süre zarfında daha az su kullanmalarını ve boşa harcamamalarını önemle rica ediyoruz. Ayrıca vatandaşlarımızın bu süreci daha sorunsuz geçirmeleri açısından ev ve işyerlerinde ihtiyaçları kadar su muhafaza etmelerini tavsiye ediyoruz. Su kesintileri başladığında çalışmaların yeri ve zamanına göre hangi bölgeye su verileceği konusunda vatandaşlarımıza ilerleyen günlerde bilgi vereceğiz” diye konuştu.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.