MÜSİAD istihdam teşviklerini masaya yatırdı « Hamle Gazetesi

MÜSİAD istihdam teşviklerini masaya yatırdı

Bu haber 14 Şubat 2013 - 0:00 'de eklendi ve 816 kez görüntülendi.

musiaddtoplantiiİş-Kur Muğla İl Müdürü İlyas Sarıyerli, MÜSİAD Muğla Şubesinde işadamları ile bir araya gelerek istihdam teşvikleri konusunda sunum yaptı.

Haber Merkezi

Müstakil İşadamları Derneği (MÜSİAD) Muğla Şubesi üyelerine İş-Kur Muğla Müdürü İlyas Sarıyerli, istihdam teşvikleri konusunda bilgi

İş-Kur Muğla Müdürü Sarıyerli, istihdam teşvikleri konusunda destek unsurundan yararlanabilmek için sigortalıların sahip oldukları mesleki yeterlik, mesleki ve teknik eğitim veren orta veya yükseköğretim kurumları veya Türkiye İş Kurumunca düzenlenen işgücü yetiştirme kurslarına ilişkin belgelerde belirtilen meslek ya da alanlarda işe alınmaları veya çalıştığını söyledi. Sarıyerli, “Sigortasız işçi çalıştıran işyerleri 1 yıl teşvikten men edilir. Kamu kurumları ile emeklilerin bu teşvikin dışında tutulur. Teşvik yasası 31 Aralık 2015 tarihine kadar işe alınan sigortalılar için geçerlidir. Bir işsiz teşvikten bir kez yararlanabilir ancak, 18-29 yaş arası erkekler ile 18 yaşından büyük bayanlar tekrar işe girerken mesleki yeterlilik belgesi sahibi olmaları veya mesleki ve teknik eğitim veren orta ve yükseköğretimi bitirmeleri veya Türkiye İş Kurumunca düzenlenen işgücü yetiştirme kursunu bitirmeleri halinde teşvikten yine faydalanabilir. Burada ilk yararlanma süresi ikincisinden düşürülür” dedi.

Muğla MÜSİAD Şubesinde gerçekleştirilen sunumda MÜSİAD Muğla Şube Başkanı Sayim Akdeniz ve yönetim kurulu üyeleri ve işadamları katıldı. Sarıyerli toplantıda ayrıca “İş Başı Eğitim Programı” hakkında da bilgiler verdi. MÜSİAD Şube Başkanı Sayim Akdeniz, MÜSİAD üyesi işadamlarının yeni çıkartılan yönetmelik ve teşviklerden haberdar olmaları için bu tür bilgilendirme programlarını ve sunumları fırsat buldukça ilgili kurumlarla işbirliği içerisinde gerçekleştirmeye devam edeceklerini belirtti.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.