Musa Gökbel’in çoban ateşi Bodrum’da « Hamle Gazetesi

Musa Gökbel’in çoban ateşi Bodrum’da

Bu haber 16 Kasım 2013 - 9:41 'de eklendi ve 740 kez görüntülendi.

musagokbel12316546413216513213Yaklaşık 15 ay önce “Çoban Ateşi” sloganı ile başladığı, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığının son durağı olan Bodrum’da bir sunum gerçekleştiren Musa Gökbel, Büyükşehir yasasının tuzaklarla dolu olduğuna ve bunun bir fırsata çevrilebileceğini anlattı.
Haber Merkezi
OASİS Kültür Merkezinde yaklaşık 500 kişinin katıldığı ve Musa Gökbel’in yaklaşık 2.5 saat kürsüde konuşarak Büyükşehir Yasasını anlattığı sunumda oldukça ilginç anlar yaşandı.
Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Musa Gökbel oldukça profesyonel hazırlanmış bir sunum gerçekleştirdi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Musa Gökbel salona girmeden önce 6 aylık çalışma fotoğraflardan oluşan bir klip izlendi. Siyasi toplantılarda sunuculuk yapan Aydın Öncel’in Musa Gökbel’i salona davet etmesiyle salon alkıştan inlerken Gökbel ‘in ise çok heyecanlı olduğu gözlendi. Önce annesinin yanına giderek alnından öptü. Salonun sağ tarafına selam vermeden kürsüye geçince, yardımcıları tarafından salonun sağ tarafını da selamlaması konusunda uyarılan Gökbel, salonun sağ bölümündekileri de selamladıktan kulise çıktı. Gökbel’in sunumuna CHP İlçe Başkanı Recai Seymen, Yönetim Kurulu üyeleri ve CHP’li Belediye Başkanları Mehmet Kocadon, Mehmet Dinçberk ve İbrahim Çömez katılmazken, Yalıkavak Belediye Başkanı Mustafa Saruhan sunumun başlamasının hemen ardından salona geldi ve sunumun sonuna kadar izledi. Bodrum Belediye Başkan aday adayları Dr.Kerim Çangır, Nuran Yüksel, Erman Aras, Durmuş Ali Öztürk ve sunumdan iki saat önce CHP’den istifa ettiğini açıklayan Ümit Baltutan ile birlikte CHP geçmiş dönem ilçe başkanları, Osman Öneş, Duran Öztürk ve Okan Özsu’da salonda yerlerini aldılar.
Büyükşehir yasası ile ilçe belediyelerinin tüm yetkilerinin alınacağını vurgulayan ve konuşmasını bu yönde sürdüren Musa Gökbel siyasi yaşamını ve başkan olması durumunda neler yapacağını anlattı.
Projelerinin çoğunlukla ekonomi üzerinde yoğunlaştıran Gökbel, sert siyasi mesajlar da verdi. Özellikle önseçim yönteminin uygulanmasını, aksi durumda Büyükşehir Belediye Başkanlığının kaybedileceğine de dikkat çekti. Büyükşehir için aday adayı olan diğer arkadaşlarından çok daha hazırlıklı olduğunu ve Muğla’nın tüm köylerini, mahallelerini adım adım gezdiğini ifade ederek, Büyükşehir Belediye Başkanlığını rakiplerine açık ara fark atarak kazanacağını iddia etti.
Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Musa Gökbel neden 13 Kasım Çarşamba gününde bu sunumu yaptığını da çok ilginç ve çarpıcı bir şekilde açıkladı. Gökbel bu günü Muharrem ayının 10 olması nedeni ile seçtiğini ve bu özel günde birçok önemli olay olduğunu söyledi. Muharrem ayının onunda Kerbela ve Nuh’un gemisinin karaya oturduğu gün olduğunu, Musa Peygamberinde yine Muharrem ayının onunda Kızıldeniz’i yararak firavundan kurtulduğunu anlattı. Bu açıklamaların sonunda ise söylediği cümle çok çarpıcıydı; Gökbel “Ben Musa’ysam, sizler de benim asam olun” dedi.
Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Musa Gökbel’in konuşmasının en çarpıcı bölümlerinden biriside, geleceğe yönelik projesiydi. Gökbel, Başkan olduğunda ilk bir buçuk yıl içinde belediyede çalıştırdığı gençler arasından öne çıkan 25 tanesini kalan üç buçuk yıl süreyle hem belediyecilik, hem de siyasi açıdan eğiteceği ve bir sonraki seçimlere hazırlayacağını söyledi. Aday adaylığı süresince üniversiteli gençlerin de gönüllü olarak yanında mücadele ettiklerini de sözlerine ekledi.
Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Musa Gökbel konuşmasının her bir bölümünde kimi zaman sert, kimi zamanda esprili bir şekilde eleştirilere de yer verdi. Gökbel Genel Başkan’dan, Genel Başkan Yardımcılarına, Bodrum Belediye Başkanlığı için bir araya gelen beş aday adayından, Mehmet Kocadon’a, BODTO seçimlerinde yaşananlardan, seçimleri kazananlara da, kaybedenlere de eleştirilerini sıraladı. Gökbel konuşmasında sık sık Genel Başkanıma güveniyorum demesi de oldukça dikkat çekiciydi.
İyi bir konuşmacı olarak bilinen Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Musa Gökbel iki buçuk saat boyunca hiç ara vermeden konuşurken, salondan pek azı dışında ayrılan olmadı. Yaklaşık üç saat süren sunumun sonunda oldukça mutlu olduğu gözlendi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Musa Gökbel, Muğla’nın her noktasını ziyaret eden ve Büyükşehir yasasını “Ödül mü, Ceza mı” başlığı altında anlattı. Eşi Sevil Gökbel, Musa Gökbel’in Bodrum sunumunda da yine yanı başında ve konuşmasını başından sonuna kadar gözünü kırpmadan izlerken, eşine olan güveni ve sevgisi de gözlerinden okunuyordu.
Konuşmasının sonunda ise izlemeye gelenlerin büyük bir bölümünün Muğla Büyükşehir adaylığı için önseçim olmaması durumunda Musa Gökbel’in nasıl bir tavır takınacağı konusunu konuşuyordu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.