Musa Gökbel; “Kimse Hak Kaybına Uğramayacak”

Bu haber 08 Eylül 2013 - 19:49 'de eklendi ve 723 kez görüntülendi.

gokbelilgenelmeclisi1213214651323213CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Aday Adayı Musa Gökbel, Muğla İl Genel Meclisi’nin CHP’li üyeleri ile bir araya geldi. CHP’li Meclis üyelerine Büyükşehir yasasını anlatan Gökbel, yasanın aynı anda hem cennet hem de cehennem yasası olduğunu söyledi. Haber Merkezi
CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Aday Adayı Musa Gökbel, Muğla İl Genel Meclisi’nin CHP’li üyeleri ile bir araya geldi. CHP’li Meclis üyelerine Büyükşehir yasasını anlatan Gökbel, yasanın aynı anda hem cennet hem de cehennem yasası olduğunu söyledi. Yasa ile 49 belediyenin ve İl Genel Meclisi’nin kapanacağını kaydeden Gökbel, “Bu yasa ile Muğla’mızın siyaseten seçilmiş elit ve yeterli pek çok çalışan ve siyasetçi boşa çıkıyor. Şuanda siyaset yapmak için kapanacak belde belediye başkanları ve il genel meclisi üyeleri siyasi yol aramaktadırlar. Biz kendi yolumuza hakim olursak herkese gereken cevabı veririz” dedi.
İl Genel Meclisi’nin tüm Muğla’ya hizmet ettiğini bu dile getiren Gökbel, “Ben şimdi Marmaris’i iyi bilirim. Ancak ne kadar bilirsem bileyim o bölgeye hizmet götüren, o bölge için çalışan İl Genel Meclisi’nin Marmarisli üyesi kadar bilemem. Bu noktada biz, tüm bölgeyi avucunun içi gibi bilen il genel meclisi üyelerimiz ve belde belediye başkanlarımızla birlikte sosyal demokrat bir yönetim modelini devreye sokacağız” dedi.
Muğla’nın büyükşehir olmasıyla kapatılan il genel meclisinde görev yapan CHP’li il genel meclisi üyeleri ile geçtiğimiz gün yapılan toplantıda konuşan Musa Gökbel, Büyükşehir yasasının bir siyasi linç olduğuna dikkat çekerek, “Bu yasa siyasi bir linçtir. İl Genel Meclisi’nde görev yapan CHP’li her bir arkadaşımız partinin son 10 yılındaki en değerli ve en seçkin isimleridir. Bu isimlerin siyasi birikimleri tartışılamaz. İl genel meclisi üyelerimiz kent yerleşkelerinden en küçük köy yerleşim birimlerine kadar kapı kapı, isim isim hizmet götüren insanlardır. Şimdi bu yasa ile CHP’nin en seçkin siyasi birikiminin sahibi olan il genel meclisi üyelerimiz bertaraf edilmektedir. Ben Musa Gökbel, Büyükşehir Belediye Başkanı Aday Adayı olarak il genel meclisi üyelerimizin uğrayacağı hak kayıplarının önüne geçecek bir çalışma başlatıyorum. Biz CHP olarak bu seçimi yüzde 50’nin üzerinde bir oranla kazanacağız. Benim Büyükşehir Belediye Başkanlığımda il genel meclisi üyelerimiz hiçbir hak kaybına uğramayacak. Bu değerli birikimlerin sahibi olan il genel meclisi üyelerimiz aynı yetki ve sorumluluk anlayışı ile Büyükşehrin bölgesel ve yerel danışmanları olarak görev yapacaklar. Biz, AKP iktidarı tarafından bir ceza niteliğinde hazırlanan bu yasayı ve yönetim şeklini sosyal demokrat bir anlayış ve yöntemle ödüle çevireceğiz. Buradan tüm belde başkanlarıma, kapatılan beldelerin belediye başkanlarına ve il genel meclisi üyelerimize tekrar bir hatırlatma yapmak istiyorum. Kapatılan belediyelerin belediye başkanları ve il genel meclisi üyelerimiz her biri halkımız tarafından seçilmiş ve görevlendirilmiştir. Bunların her birisi CHP’nin mevcut yerel iktidarına ve halkına hizmet etmiş isimlerdir. Musa Gökbel’in Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda hiçbirisi hak kaybına uğramayacaktır, uğratılmayacaktır. Biz Baştan sona 900 kilometrelik karayoluna sahip olan Muğla ilini kıyısından kırsalına kadar, sosyal demokrat anlayışla birlikte yönetmeye talibiz. Bunun tüm CHP örgütlerine ve kamuoyuna duyurulmasını istiyor, bu toplantıya katılan il genel meclisi üyelerimize saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.
İl Genel Meclisi CHP Grup Odasında yapılan toplantıya; İl Genel Meclis Başkanı Cemal Gürpınar, CHP Grup Başkan Vekili Dursun Kaplan, Mükerrem Uyar, Önder Batmaz, Şükrü Şehir, Cesur Öncel, Ali Rana Kaya, Muhammet Şaşmaz, Mahir Atlıhan, Burak Erbay, Suat Esin, Mehmet Erden, Erol Kutlay, İbrahim Şimşek, Salih Ercan, Ahmet Kılbey, Halil Mutlu, Halil Ilbıra, Murat Yanar, M.Ali Avcı, Selami Karakaya, Eyüp Katırcı katıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.