Mürsel Alban’dan sert eleştiri « Hamle Gazetesi

Mürsel Alban’dan sert eleştiri

Bu haber 10 Haziran 2016 - 0:40 'de eklendi ve 748 kez görüntülendi.

1-Mürsel-AlbanCHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban, bütün ülkeyi yasa boğan terör olayları ve şehit cenazesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ na yapılan saldırıyı kınayan bir açıklama yaptı.

Haber Merkezi

CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban, bütün ülkeyi yasa boğan terör olayları ve şehit cenazesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ na yapılan saldırıyı kınayan bir açıklama yaptı.

Açıklamasına son dönemlerde artan terör olaylarını lanetleyerek başlayan Alban, “Ülkemiz son günlerde doğusundan batısına yaşanan terör olaylarında birçok vatan evladını ve vatandaşını kaybetti. Özellikle 7 Haziran seçimlerinden sonra birçok şehrimizde terör olayları yaşanmış şehirler yaşanamaz hale gelmiştir. Açılım adı altında verilen tavizlerle şehirlerimiz terör yuvası haline getirilmiş, devleti yönetenler bu duruma seyirci kalmıştır.7 Haziran’dan itibaren kaybettiğimiz evlatlarımızın sayısı ne yazık ki 540. Terörü besleyenleri ve terörden nemalananları şiddetle kınıyorum” dedi.

İstanbul’da yaşanan hain terör saldırısında şehit olan polislerimizin cenazesinde yaşanan olayları değerlendiren Alban açıklamasına şöyle devam etti:

“Başbakan ve bakanların da binlerce koruma ile geldiği cenazede bir kendini bilmez, bir provokatör ki birilerinin beslemesi şahıs önce sözlü olarak daha sonra da o kadar koruma ordusunun arasından tüm uyarılara rağmen Genel Başkanı’mızın yanına kadar gelerek mermi atmıştır. Her yere binlerce koruma ordusu ile giden Başbakan ve Bakanların korumaları bu olanları seyretmiştir. Öncelikle cenazede, bu vatan için canını feda eden şehitlerimizin cenazesinde hiçbir siyasi olayların, tepkilerin yaşanmaması gerekir. Herşeyi siyasete malzeme yapan anlayışların ülkemizi getirdiği durum budur. Terör örgütü yöneticileri ile açılım sürecinde aynı masada oturanların, hakim ve savcıları sınıra terör örgütü yöneticilerini aklamaya gönderenlerin, akil adamlar ekibi kurarak vatandaşlarımızı kandıranların, oyları düşünce terör olaylarını körükleyenlerin balkon konuşmalarıyla alkışlatıldığı ülkemizde birlik ve beraberliğimiz için mücadele edenlerin, “Yurtta Barış Dünyada Barış” sözüyle yola çıkanların, hiç kimseyi ötekileştirmeden herkesi kucaklayanların, millete dobra dobra gerçekleri söyleyenlerin, mal varlığının hesabını verebilenlerin, işçi hakları ve emek için mücadele edenlerin yuhalanması normaldir. Çünkü sahte delillerle Ergenekon, Balyoz kumpasıyla ülkenin Genel Kurmay Başkanı’nı tutuklatmış çarpık düzen ve daha sonra kandırıldık diye açıklama yapan zihniyet hala devam etmekte, milletimizin gözünün içine baka baka vatandaşlarımızı yanlış yönlendirmektedir. Suudi kralı öldüğünde ülkemizde yas ilan ederek göz yaşı dökenler bunca şehide rağmen ülkemizde yas ilan etmemiş, düğün ve derneklerine de devam etmiştir.”

CHP İl Başkanı Mürsel Alban açıklamasını, “Genel Başkanımıza yapılan çirkin saldırıyı kınıyor, doğru bildiği yoldan şaşmadan, ülkemizin birliği, beraberliği için Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde demokrasi ve özgürlük mücadelesi veren Genel Başkanı’mızın her zaman yanında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz. Ülkemizin birliği için canını feda eden bütün şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, Milletimize baş sağlığı diliyorum” sözleri ile sonlandırdı.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

2 ADET YORUM YAPILDI
Bulut Adıvar 10 Haziran 2016 / 22:40

Sayın Alban BÜyükşehire de bir baksan iyi olur. Büyükşehirde sürülmedik CHP’li kalmadı.

Bulut Adıvar 10 Haziran 2016 / 23:00

Sayın İl Başkanım lütfen Büyükşehirde sürülen CHP’lilerle ilgilen parti Muğla’da kan kaybediyor. En son sürülen Menteşe Belediye Başkanının köylüsü dört dörtlük CHP’li (bu kişi bana hiçbir şey söylemiş değil) yani o kişinin etkisinde kalarak yazmıyorum. Lütfen bu haksızlığa bir çözüm bul. Doğru olmak suç mu. Bu kişiyi sürenler bulunmaz hint kumaşı mı. Başka partide böyle olay olsa yer yerinden oynar. Muhtarlar bu olay yüzünden çok rahatsız. Lütfen Muğla’lı CHP’lilere sahip çık.