Mürsel Alban’dan ilk açıklama

Bu haber 08 Ocak 2015 - 23:34 'de eklendi ve 1.397 kez görüntülendi.

murselalabannnCHP Genel Merkezi tarafından Muğla İl Başkanlığına atanan Mürsel Alban ilk basın açıklamasını parti binasında yaptı.

Hafize Ataseven

CHP Genel Merkezi tarafından Muğla İl Başkanlığına atanan Mürsel Alban ilk basın açıklamasını parti binasında yaptı. Toplantıya, CHP Muğla yönetim kurulu üyelerinin ve partililerin yanı sıra Menteşe Belediyesi Başkan yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Güven de katıldı.

CHP Muğla İl Başkanlığı binasında gerçekleştirilen basın toplantısıyla ilk kez gazetecilerin karşısına başkan olarak çıkan Alban, “CHP Merkez Yürütme Kurulu’nun kararına göre 7 Ocak 2015 tarihinde yapılan toplantıda, Muğla il yönetim kurulu üyelerince genel merkeze gönderilen istifaların, CHP tüzüğünün 42/D2 maddesi gereğince istifa eden üye sayısı 2/3 ün altında olduğu için mevcut yönetim kurulu düşmüştür. Bu nedenle merkez yönetim kurulunun almış olduğu karar gereği birazdan belirteceğim isimlerin il başkanlığı ve yönetim kuruluna atamaları yapılmıştır” dedi.

Alban gazetecilerin eski yönetimde bulunan ve belediyede görevli bir yönetim kurulu üyesinin işinden atılma tehdidiyle istifaya zorlandığı hakkındaki sorusuna ise, “Bu konuda bilgim yok. İstifalar konusunda genel merkez görevlendirilmiştir” şeklinde cevap verdi.

Mürsel Alban; ‘CHP’li bir iş adamı olarak bugüne kadar CHP’li belediyelerden kaç tane ihale aldınız’ sorusuna ise, “Bugüne kadar sadece bir ihale aldım ama bütün ihaleleri almışım gibi gösterildi. Bunlar kaynağı asılsız iddialardır. Belgelerle ispatlayarak konuşsunlar” Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Mürsel Alban daha sonra kongre seçimleri ile ilgili daha kapsamlı bir basın toplantısı düzenleyeceklerini de bildirdi.

Alban daha sonra yeni yönetim kurulu üyelerinin ismini kamuoyuna açıkladı. CHP Muğla İl Başkanlığı Yönetim Kurulu isimleri şu kişilerden oluşuyor:

“Mehmet Güven, Adem Zeybekoğlu, Taner Taşer, Cenk Gürsoy, Hüsameddin Tepeli, Vahdettin Yıldız, Nihal Coşkun, Nihal Yılmaz, Nesrin Tiric, Kadriye Neriman Seçer Dilek Özgül, Bircan İnan Özen, Çiğdem Başarır, Rüya Mansuroğlu, Hakan Ünsal, Ali Alper, Özgür Oğuz, Abdullah Türk, Şeref Çağırtkan, İbrahim Zeki Gündoğmuş.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.