Muhtarlardan Valiye ziyaret

Bu haber 08 Mayıs 2014 - 23:50 'de eklendi ve 561 kez görüntülendi.

muhtarlarvaliMenteşe İlçesi Muhtarları Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Metin Karakoç

Menteşe İlçesi Muhtarları Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer’e nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan da hazır bulundu.

Yerel seçimde, seçimi kazanan muhtarları tebrik eden Vali Güvençer, “Seçilmiş insanlar olarak sizleri tebrik ediyorum ve ağır bir sorumluluğunuz olduğunu biliyorum. Sizler, bizler herhangi birileri değiliz. Bu devletin içerisinde insanlarımıza hizmet etmek için bir şekilde yetkilendirilmiş, sorumluluk almış insanlarız. Bizler atanarak, sizler seçilerek vatandaşa hizmet için yetkilendirildik. Sizler bu yetkiyi seçilerek aldınız, taşın altına el koyma anlamında sizlerin sorumluluğu biraz daha fazla” dedi.

Vali Güvençer konuşmasına şöyle devam etti:

“Vatandaşın güvenine ve tercihine mazhar oldunuz. Dolayısıyla sizin sorumluluğunuz daha fazla. Sorunlardan şikayet etmek yerine durumu doğru kavrayıp işbirliği içinde olmalıyız. Seçimlerden önce İl Özel İdaresi vesilesiyle sorunların çözümünde sizlerle daha çok işbirliği içindeydik. İl Özel İdaresi bütçesi, ekipmanları, çalışanları ile bize bu imkanı veriyordu. Fakat şimdi yeni sistem rayına oturana kadar taleplerinize karşılık vermek zorlaşacak. İl Özel İdaresinin kapanmasıyla yeni bir sisteme geçtik. Her yenilikte olduğu gibi bu sistemde de bocalamalar olacaktır. Muhtarların merkezi yönetimin temsilcileri olarak vatandaşın sesi olmak, sorunları çözebilecek mercilere ulaştırmak durumundadır.”

Muğla’da yeni bir yapılanma oluştuğunu dile getiren Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan en doğru bilgiye ve sonuca ulaşmak için istişare yapılması gerektiğini söyledi. Muhtarlar Vali Güvençer’le bir süre sohbet ettikten sonra Valilikten ayrıldılar.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.