Muhtarlardan çelenk

Bu haber 21 Ekim 2017 - 0:48 'de eklendi ve 489 kez görüntülendi.

Muğlalı Muhtarlar, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.

Metin Karakoç

Muğlalı Muhtarlar, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.
Muğla’da 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı’nda bir dizi etkinlikler düzenledi. Etkinlikler kapsamında, Muğla Muhtarlar Federasyonu yönetim kurulu üyeleri ve muhtarlar Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından bir açıklama yapan Muğla Muhtarlar Federasyonu Başkanı Kadir Gümüş, muhtarların demokrasinin temel taşları olduğunu söyleyerek, “Muhtar kelime itibariyle Türk toplumunun tarihsel ve geleneksel nitelikleri ile ortaya çıkmış bir kavramdır. Başka bir deyişle, söz sahibi, seçilmiş kişi, eren ve ihtiyar anlamları taşımaktadır. Nasıl ki siyasi partilerimiz demokrasinin vazgeçilmez unsurları ise, devlet büyüklerimizin de vurguladıkları gibi muhtarlarımızda demokrasinin temel taşlarıdır. Zira, toplumun her kesimini hiçbir ayrım yapmadan temsil etmektedirler.19 Ekim Muhtarlar  günü olarak bu güne  kanunlaştıran ve buna vesile olan Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı. Törenin ardından Muğla  Muhtarlar Federasyonu başkanı Kadir Gümüş  ve Muhtarlar Muğla Valisi Esengül Civelek’i makamında ziyaret ettiler.

Muğla Muhtarlar Federasyonu Ula temsilcileri Gökçe Muhtarı Mustafa Aracı ve Akçapınar Muhtarı Şükrü Arslan 19 Ekim Muhtarlar günü dolayısıyla Ula Atatürk Anıtına çelenk bıraktı. Diğer taraftan Datça Muhtarlar Fedarasyonu temsilcisi Karaköy mahallesi Muhtarı Halil Hayta ve Şefik Kolcu ‘da Datça Atatürk anıtına çelenk bırakarak saygı duşunda bulundular.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.