Muhtarlar, yemekte buluştu

Bu haber 23 Ekim 2017 - 0:22 'de eklendi ve 494 kez görüntülendi.

Muğla il ve ilçelerdeki muhtarlar, Menteşe Belediyesi ve Muğla Muhtarlar Derneği tarafından verilen yemekte bir araya geldiler.

Haber Merkezi

Muğla il ve ilçelerdeki muhtarlar, Menteşe Belediyesi ve Muğla Muhtarlar Derneği tarafından verilen yemekte bir araya geldiler. Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ve Muhtarlar Derneği Başkanı Hayrettin Akay’ın ev sahipliğinde verilen yemeğe, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, Menteşe Belediyesi Başkan Yardımcıları Mehmet Güven, Levent Ünver, Murat Gökalp ile Muğla’daki muhtarlar, eşleriyle birlikte katıldılar.

Yemeğin açılış konuşmalarını yapan Muğla Muhtarlar Derneği Başkanı Hayrettin Akay,  “ Büyükşehir yasası ile muhtarlarımızın görev ve sorumlulukları değişti ve maalesef köylerimiz mahalle statüsüne geçti. Tüm bunlara rağmen, Büyükşehir Belediyemiz ve ilçe belediyelerimiz ile uyum içerisinde çalışarak vatandaşlarımıza hizmet vermekteyiz. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır” sözünden güç almaktayız. Hizmet için çıktığımız bu yolda bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Osman Gürün’e ve Menteşe Belediye Başkanımız Bahattin Gümüş’e teşekkür ediyor, 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutluyorum.” dedi.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ise konuşmasına 3 yılda hayata geçirdiği hizmet ve projeleri muhtarla paylaşarak başladı.  Başkan Gümüş, “2014 yılından bu yana sizlerle beraber mahallelerimizin sorunlarını çözüme kavuşturmak adına çok önemli hizmetlerde bulunduk. Belediye olarak asli görevlerimizi yerine getirirken, sosyal projelerimizi de tek tek hayata geçirdik. 2017 yılında yol çalışmaları için ayırdığımız 10 milyonluk bütçemiz ile en uzak mahallelerimize kadar hizmet götürdük. Bunun yanında 9 adet Çok Amaçlı Salon inşa ettik. 21 adet tip projemiz ruhsatlandırdık. Üreticimize, çiftçimize destek olmaya çalıştık. Camilerimizin temizliğini, bakım onarımlarını, eğitim yuvalarının ve gerekli görülen binaların tadilatını yaptık. Sağlıklı toplum sosyal belediye projemiz ile 60 mahallede 3 bin kadına ulaştık. Yaşlı, bakıma muhtaç ve engelli vatandaşlarımızın evlerinde bakım ve temizliğini yapıyoruz. Mutlu çocuklar umutlu yarınlar projemiz, dayanışma çantamız, orda bir köy var yakında ve ücretsiz verdiğimiz kurslar ile kırsalda yaşayan çocuklarımızın yanında olmaya devam ediyoruz.  Sizler hizmetlerimizin en yakın şahitlerisiniz. Muhtarlarımız, belediyemizle vatandaşlarımızın arasındaki en önemli bağ,  en önemli köprü. Göreviniz çok önemli. Vatandaşlarımıza en yakın yönetim biçimi sizlersiniz. Özellikle kırsal mahallelerimizdeki vatandaşlarımızın belediyeler gibi devlet kurumları arasında çok önemli bir rol oynuyorsunuz. Bizler de bunun bilinciyle devamlı olarak sizlerle birebir temas halindeyiz. Sizlere her zaman bir telefon kadar yakın olduğumu biliyorsunuz. Mahallelerimizdeki yaşanan sorunları, istek ve talepleri siz muhtarlarımız sayesinde birinci ağızdan öğreniyor, hızlı ve sağlıklı çözümler üretiyoruz. Bu bağlamda, bölgemizin kalkınması, vatandaşlarımızın karşılaştığı sorunların çözümü için emek harcayan, tüm muhtarlarımızın 18 Ekim muhtarlar gününü kutluyor, bu güzel buluşmada bizlerle birlikte olduğunuz hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

Daha sonra konuşan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, “Biz her zaman şunu söylüyoruz. Hedefimiz bir, Muğla bir. Biz bir bütünüz. Bu birlik ve beraberlik olduğu sürece çok daha güzel hizmetler yapacağımıza inanıyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız’a, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, vermiş oldukları hizmetlerinden dolayı birer teşekkür plaketi verildi.

Plaket töreninin ardından Muğla Düğerek Güneşspor, takım halinde katıldıkları yemekte, Muhtarları yalnız bırakmayarak, 19 Ekim Muhtarlar Gününü Düğerek Mahalle Muhtarı Mehmet Ortayol ile pasta keserek kutladılar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.