Muhtarlar Birliği Derneği darbe girişimin kınadı

Bu haber 25 Temmuz 2016 - 23:39 'de eklendi ve 472 kez görüntülendi.

Muhtarlar Birliği Derneği darbe girişimin kınadıMuğla Muhtarlar Birliği Derneği, 15 Temmuz’da ki başarısız darbe girişimi ile ilgili basın açıklaması yaparak darbe girişimini kınadı. Darbe girişimi ile ‘demokrasimize ve özgürlüğümüze kast edilmiştir’ diyen Muğla Muhtarlar Birliği Derneği Şükrü Arık, Türk Ordu’sunun da itibarsızlaştırılmak istendiğini kaydetti.

Hafize Ataseven

Muğla Muhtarlar Birliği Derneği Başkanı Şükrü Arık, 15 Temmuz’da ki başarısız darbe girişimi ile ilgili basın açıklaması yaparak darbe girişimini kınadı. Darbe girişimi ile ‘demokrasimize ve özgürlüğümüze kast edilmiştir’ diyen Şükrü Arık şunları söyledi:

“Bugüne kadar yaşanan darbelerden ders çıkaran ve büyük tecrübe sahibi olan halkımız, darbeye karşı direnme hakkını kullanmış, hiçbir siyasi ayrım gözetmeden meydanlara inmiş, demokrasiye ve Cumhuriyetimize sahip çıkmıştır. Gün demokrasiye her zamankinden fazla sahip çıkma günüdür. Ayrıca provokatörlere karşı toplumumuz her zaman olduğundan daha fazla dikkatli olmalıdır. Yerel yönetimlerin en önemli unsurları olan biz muhtarlar olarak her türlü darbe girişimine karşı olduğumuzu belirtmek istiyoruz Bu girişimde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet ve yaralılara acil şifalar dileriz. Her türlü demokrasi karşıtı hareketi şiddetle kınıyor, tüm halkımıza geçmiş olsun diliyoruz.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.