Muhtarlar aynı evde toplanıyor

Bu haber 29 Mayıs 2015 - 0:43 'de eklendi ve 823 kez görüntülendi.

muhtarlarMuğla’nın Menteşe ve Ula İlçelerindeki muhtarlar tek çatı altında toplandı. Menteşe ve Ula’daki toplam 96 mahalle muhtarı Menteşe Belediyesi Konakaltı Kültür Merkezinde bir araya geldi. Muğla Muhtarlar Birliği Başkanı Şükrü Arık “Menteşe ve Ula Muhtarları tek çatı altında toplandı. Hedefimiz tüm ilçelerden muhtar temsilcileri alıp muhtarlar birliği üst kurulu kurmak” dedi.

Haber Merkezi

Muğla’nın Menteşe ve Ula İlçelerindeki muhtarlar tek çatı altında toplandı. Menteşe ve Ula’daki toplam 96 mahalle muhtarı Menteşe Belediyesi Konakaltı Kültür Merkezinde bir araya geldi. Muğla Muhtarlar Birliği Başkanı Şükrü Arık “Menteşe ve Ula Muhtarları tek çatı altında toplandı. Hedefimiz tüm ilçelerden muhtar temsilcileri alıp muhtarlar birliği üst kurulu kurmak” dedi.

Başkan Gürün, “söylenmeyin, söyleyin”

Toplantıya Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş’te katıldı. Başkan Gürün Büyükşehir Yasası ile ilk başlarda bir yetki kargaşası yaşandığını, ancak muhtarlarla bir araya gelerek düzenledikleri bilgilendirme toplantıları ile olabildiğince sorunu çözmeye çalıştıklarını söyledi. Muhtarların bu sayede görev dağılımının ve sorunların hangi yöntemle ve makamla çözüleceğini kavradığını dile getiren Başkan Gürün, muhtarların karşılaştıkları sorunlar ile ilgili olarak Büyükşehir bünyesindeki muhtarlar masasına bilgi vermelerini istedi. Muhtarların muhtarlar birliğini kurması gerektiğine dikkati çeken Başkan Gürün şöyle devam etti:

“Muhtarlar doğruyu ve ne olduğunu öğrenip vatandaşa anlatması gerekir. Hepimizi şu veya bu görüşe sahip olabiliriz, ama herkese hizmet etmek için davranıyoruz. Bizim Muğla Muhtarlar Birliğini kurmamız gerekiyor. Sorunları birlikte halledelim. Herkesin katkısı olsun. Böyle yapılırsa muhtarlık statüsü ve Muğla için hizmet açısından yararlı olur. Ben Bodrumluyum, Milaslıyım zihniyetini değiştirmemiz lazım, Evet ben Milaslıyım, ama Muğlalıyım. Muğla birliği içerisinde bir araya geleceğiz. Büyükşehir olmanın avantajlarını birlikte hareket etmekte bulmalıyız. Bunun için hedefimiz bir Muğla bir sloganını hazırladık. 4 yıl daha beraberiz. Yeni olan bir örneği eksikleriyle konuşarak, birbirimizi anlayarak birlikte yürüyelim. Küsmeden darılmadan söylenmeden, birbirimize söyleyerek, arkada bıdı bıdı yapmadan karşılıklı hep birlikte çözemeye çalışalım. Sorumluluğumuz sözlerimiz var hizmet edeceğiz demişiz. 5 yıl dolduğunda inşallah verdiğimiz sözleri tutan bize güvenenlerin yüzünü aşağı indirmeyen bir başarıyla bu süreci bitirir mahcup olmayız.”

Hepimiz halkın oyu ile geldik

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş’de muhtarlardan gelen talepler doğrultusunda hiçbir mahalleye ayrım yapmadan hizmet götürdüklerini belirterek, “Bizler nasıl halkın oyuyla geldiysek sizlerde hiçbir parti çatısı olmadan direk halkın oylarıyla seçilen insanlarsınız. Birlik içerisinde olursanız yaşanan sorunları ortak akılla en hızlı şekilde çözebilirsiniz. Büyükşehir yasasıyla sizler ya bizden ya da büyükşehirden hizmet alıyorsunuz. Sizlerin talepleri doğrultusunda hiçbir mahalleye ayrım yapmadan çalışmaya özen gösteriyoruz” diye konuştu.

Kurumsal yapı

Toplantıda konuşan Muğla Muhtarlar Birliği Başkanı Şükrü Arık, muhtarların bir araya gelmesiyle ortak aklın devreye gireceğini ve vatandaşa daha sağlıklı hizmet götürüleceğini kaydetti. Arık, “Muhtarlar olarak birlik ve beraberlik içerisinde olmak bir arada yaşamak için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Bir olalım birlikte hareket edelim. Ula’daki 30 ve Muğla’daki 60 muhtarımızla birleşme kararı aldık. Böylece hizmetlerimizin kalitesi artacaktır. Kurum ve kuruluşlar arası diyaloglarımızda bu yolla artacaktır. Amacımız vatandaşımıza hizmet etmek sorunlarını çözmektir. Tek tek değil hep birlikte uğraşalım. Bu birleşme bir başlangıçtır ve burada kalmayacaktır. Diğer ilçelerimizin de muhtarlarıyla birleşerek Muğla’yı temsil eden bir kurumsal yapıya dönüşeceğiz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.