Muhsin Erdem aday adaylığını açıkladı

Bu haber 27 Nisan 2018 - 2:02 'de eklendi ve 885 kez görüntülendi.

İYİ Parti Menteşe Kurucu İlçe Başkanı Muhsin Erdem, İlçe Başkanlığı görevinden istifa ederek İYİ Parti Muğla Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

Muhittin Direk

İYİ Parti Menteşe Kurucu İlçe Başkanı Muhsin Erdem, İlçe Başkanlığı görevinden istifa ederek İYİ Parti Muğla Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

Aday adaylığını düzenlediği basın açıklaması ile kamuoyuna duyuran Muhsin Erdem, “Kurucu ilçe başkanlığı da dahil olmak üzere yaklaşık 4 aydır yürüttüğüm İYİ Parti Menteşe İlçe Başkanlığından, milletvekili aday adayı olmak için bu gün itibariyle, istifa ediyorum. Yapmış olduğum 4 aylık ilçe başkanlığı süreci içinde 33 kişilik asil yönetimimle partimizi Muğla merkez ilçe ve mahallelerinde sanki seçim varmış gibi, tanıtmak ve anlatmak için elimizden ne geldiyse yaptık. Hepsine huzurunuzda sonsuz, ama sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bizler bu 33 kişilik yönetimimizle emin olun kardeş gibi olduk. Memleketin zor günlerinden geçtiği bu günlerde, iktidarın psikolojik baskısı altında İYİ Parti Yönetimine girerek bu sorumluluğun altına imza atan bu kardeşlerimi ne kadar minnettar olduğumu anlatamam. Bilerek yapmam da, eğer bilmeden arkadaşlarımı kırdıysam ve kendilerini gücendirdiysem haklarını helal etsinler” dedi.

Erdem açıklamasına şöyle devam etti:

Bu göreve atandığım gün kul hakkı yemeyeceğimi, yenirse bunu önlemek için elimden geleni yapacağımı, partimizde bizden daha iyi çalışacak, faydalı olacak kimseleri gördüğümüzde yerimizi devretmeyi hazır olduğumuzu belirtmiştim. Çünkü bu sadece siyasette değil, hangi işte olursa olsun bir işte başarılı olamayan bir insanın o işi bırakması gerektiğine inanan kişiliklerden birisiyim. Zira olmuyorsa, insan kendisine başka bir işte şans tanımalıdır. Bu her şeyden önce insanın kendisine olan saygısından olmalıdır. Bugün görüyoruz, toplumumuzda hemen hemen her partide 15- 20 yıldır toplumda karşılığı kalmamış bazı siyasetçilerin çeşitli siyasi ayak oyunlarıyla siyaset yapacağım diye kendilerini komik duruma düşürdüklerini üzülerek görmekteyim. Ben bu siyasetçilerden olmayacağım. Çünkü 4 aydır yürütmüş olduğum ilçe başkanlığı görevini, yönetimimle birlikte az çok kusurumuz olsa da layıkıyla yürüttüm. Kendim Eğitim Fakültesi ve Hukuk Fakültesi mezunuyum. Yaklaşık 20 yıldır Muğla merkezde serbest avukatlık yapmaktayım. Avukatlık öncesi Muğla-Menteşe ve Yatağan ilçesinin çeşitli köylerinde bir on yılda öğretmenlik hayatım var. Ayrıca son 15 yıldır da Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Hukuk müşavirliği görevinde bulundum. Aynı zamanda bir çiftçi çocuğuyum ve çiftçiyim. Bu nedenle toplumun her kesiminin sorunlarını meclise taşımak, zalimin zulmünden mazlumu korumak, Toplumda siyasetçinin değil, halkın hakkını korumak, gözetmek için ve siyasetçinin de itibarını yükseltmek için, Muğla Milletvekilliği aday adaylığımı açıklıyorum. Aday adaylığım kendim ve milletim için hayırlı ise olsun. Milletvekilliğim vatanıma, milletime bir hayır getirmeyecek ise, Allah bize bu kapıyı nasip etmesin diyorum. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.