Muhabbet Kapısı Mustafa Karataş’ı konuk etti « Hamle Gazetesi

Muhabbet Kapısı Mustafa Karataş’ı konuk etti

Bu haber 16 Kasım 2015 - 23:09 'de eklendi ve 918 kez görüntülendi.

ilim yayma (3)İlim Yayma Cemiyeti Muğla Şubesi, Muğla Müftülüğü ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Şehir ve Medeniyet topluluğu tarafından düzenlenen ‘Muhabbet Kapısı ‘ adlı konferans Ünlü İlahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Karataş’ı konuk etti.
İlkay Yıldız
İlim Yayma Cemiyeti Muğla Şubesi, Muğla Müftülüğü ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Şehir ve Medeniyet topluluğu tarafından düzenlenen ‘Muhabbet Kapısı ‘ adlı konferansı Atatürk Kültür Merkezi A Salonu’nda Ünlü İlahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Karataş’ı konuk etti. Düzenlenen konferansa Muğla Valisi Amir Çiçek, MSKÜ Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan, il protokolü ve çok sayıda vatandaş ile öğrenci katıldı.
Konferansta konuşan Prof. Dr. Mustafa Karataş dua çağrı ve yakarış olduğunu söyleyerek sözlerine şöyle devam etti, “Peygamber Efendimiz Resullah’ın amcasının oğlu Abdullah Bin Abbas’a verdiği nasihatleri anlatan Karataş, “Resullah, 14 yaşındaki gence imanla ilgili şeyler öğretiyor. Diyor ki Allah’ın emirlerini koru ki Allah’ta seni korusun, Allah’a yakın ol. Bir şey isteyeceğin zaman, yardıma ihtiyacın olduğunda Allah’tan iste. Dua çağrıdır. Yakarıştır. Resullah’ın dualarında Allah’tan istemediği bir şey yok. Gönlü ve ufku geniş olduğu için duası çok fazla. Allah’tan ne kadar çok istenirse Allah’a o kadar yakın oluruz.”
Kuran’ı Kerim’de müminlerin kardeş olduğunun, kardeşliği bozacak 6 davranıştan uzak durulması gerektiğinin anlatıldığını vurgulayan Karataş, bu 6 davranışın Kuran’ı Kerim’de şu şekilde yer aldığını aktardı, “Topluca birbirinizi alaya almayın, yargılamayın, birbirinizi fitnelemeyin, gambazlamayın, birbirinize kötü lakap takmayın, zanın çoğundan sakının, önyargıdan uzak durun, casusluk yapmayın, birbirinizi takip etmeyin, gıybet etmeyin”
Prof. Dr. Mustafa Karataş’tan sonra konuşan Vali Çiçek ise, Karataş’a ve onu Muğla’da konuk eden İlim Yayma Cemiyeti Muğla Şubesi’ne teşekkür etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.