Muğla’ya dünya standardında spor salonu « Hamle Gazetesi

Muğla’ya dünya standardında spor salonu

Bu haber 06 Kasım 2013 - 9:02 'de eklendi ve 1.190 kez görüntülendi.

salon123154165132Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ihalesi tamamlanan ve ilk kazması vurulan 3 bin 500 kişilik dev spor salonunun projesi herkesin ilgisini çekiyor. Dev salon Amerikan Profesyonel Basketbol Liginde yer alan Salonları aratmayacak.
Haber Merkezi
İçinde ana salondan ayrı 12 antrenman salonu ve değişik merkezlerin bulunacağı spor salonunun 2014 yılı sonuna doğru tamamlanması hedefleniyor.
Salon projesinin Amerika’da ki örneklerini kıskandıracak nitelikte olduğunu söyleyen Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Bekir Çeker, “Salon sona erdiğinde muhteşem bir tablo ortaya çıkacak. Mimarisi ile içindeki sistemi ve kullanışlılığı ile yeni salon Muğla’ya yakışan dev bir tesis olacak” dedi.
Gece gündüz çalışmaları yerinden takip ettiğini belirten Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker, “Muğla’nın girişinden baktınız mı bu muhteşem eseri görebileceksiniz. Sayın Başbakanımızın ve bakanımızın talimatı ile muhteşem bir salona kavuşuyoruz. Bu proje ile birlikte toplamda 99 milyonluk dev bir yatırım hamlesine girdik. Seneye hedefimiz bu tesislerin içini doldurmak ve artık Olimpiyatlarda bayrağımızı dalgalandıran sporcular yetiştirmek olacaktır” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
turgut aslan 06 Kasım 2013 / 11:06

hepsi yalan kapüs okullarında temeli atlıyordu 8 ay oldu me müdürü bir aya atılır diyorda tıp fakültesi hastanesi 5 yıldır yapılıyor yalan