Muğla’ya 450 konteyner

Bu haber 21 Şubat 2013 - 18:58 'de eklendi ve 1.568 kez görüntülendi.

depremkonutlari12356Van’da geçen yıl 23 Kasım’da yaşanan 7.2’lik depremin ardından depremzedeler tarafından kullanılan 30 bin konteyner kalıcı konutların hak sahiplerine dağıtılmasının ardından ülke genelinde çeşitli illere dağıtılmaya başladı.
Haber Merkezi
Van depreminin ardından depremzedelerin barınma ihtiyacını karşılamak amacıyla Van’a gönderilen konteynırlar boşa çıkmaya başladı. Depremzedelerin kalıcı konutlara yerleştirilmesi ile boşa çıkan kohteynırlar deprem riski fazla olan illere dağıtımı yapılıyor.
Geçen ay içinde Fethiye’ye gönderilen konteynırların ardından Muğla il geneline toplam 450 adet boş konteynır gönderileceği açıklandı. Muğla il genelinde kullanılmak üzere 450 konteynerın geleceği açıklanırken, 80’inin Fethiye Acil Durum Kriz Merkezi isteğiyle bu ilçeye gönderilmişti.
Muğla İl Afet ve Acil Durum Müdürü Temel Kışlalı, Muğla iline gelen konteynerlerin acil durumlarda kullanılmak üzere depolandığını belirterek, “Van depreminde kullanılan 30 bin konteyner kalıcı konutların yapılmasının ardından ülke genelinde oluşabilecek afetlere kolay sevkiyatın yapılabilmesi için farklı noktalarda depolanıyor. Muğla’da da depolanmak üzere 450 konteyner gönderildi. Bunlardan 80’i Fethiye’de, 370 tanesi de il merkezinde Düzeyn Mevkiinde bulunan orman deposuna yerleştiriliyor. Konteynırlar tamamen depolama amaçlı olarak istiflenmektedir” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
sıtkı çağlayan 21 Şubat 2013 / 22:50

haberde bahsi geçen konteynırlarla ilgili halkın kafası oldukça karışık durumda.Gelelim Muğla İl Afet ve Acil Durum Müdürü’nün açıklamasına; Van’da kullanılmayan ve atıl durumda bulunan konteynırların halen çadır kentlerde yaşamlarını sürdüren Suriyeli sığınmacılara gitmesi gerekmiyormuydu acaba? Türkiye’de şu anda 13 adet çadır kent mevcut.Mevsim olarak soğuk ve yağışlı bir dönemden geçerken bu konteynırları Muğla’ya getirip, hemde dağın tepesine konteynır kent PLANIN da yerleştirmek hangi mantığa sığar.sığınmacıyı çadırda barındıracaksın, ne zaman olacağı veya olmayacağı beli olmayan bir deprem için konteynırı hazırda bekleteceksin ha ! Ve nedense bu konteynırlar kulanılmamış, yepyeni gibi duruyor.Bekleyelim görelim, altından ne çıkacak…