Muğla’ya 150 milyon TL yatırım

Bu haber 13 Ocak 2017 - 0:14 'de eklendi ve 480 kez görüntülendi.

TURKCELL LOGO_Turkcell’in son 5 yılda Muğla’ya yaptığı yatırım 150 milyon TL’ye ulaştı.

Haber Merkezi

Turkcell müşterilerinin en iyi deneyimi yaşayabilmeleri için, tüm Türkiye’de yatırımlarına devam ediyor. Turkcell’in son 5 yılda Muğla’ya yaptığı yatırım 150 milyon TL’ye ulaştı. Yaptığı yatırımlar sayesinde Türkiye’de 4.5G hizmetini sunan Turkcell, bu sayede akıllı telefona sahip olma oranlarını da artırdı. Büyük oranda 4.5G’ye geçiş yapan Muğlalı Turkcell’lilerin yüzde 58’i akıllı telefon sahibi oldu.

Dünyanın en güçlü 4.5G altyapılarından birisini 1 Nisan itibarıyla Türkiye’nin 81 ilinde hazır hale getiren Turkcell, yaptığı yatırımlarla Türkiye’de en iyi 4.5G deneyimini yaşatıyor. Son 5 yılda Muğla’ya yaptığı 150 milyon TL’lik yatırımla buradaki müşterilerine en iyi servisi sunan Turkcell’in yüksek hızlı ve kesintisiz 4.5G hizmetini tercih edenlerin sayısı da arttı. Muğlalı Turkcell’liler büyük oranda 4.5G’ye geçiş yaparken akıllı telefon tercihleri de aynı oranda yükseldi ve yüzde 58 oranına ulaştı.

1 Nisan 2016’dan itibaren 4.5G’ye geçiş yapan abonelerinin sayısı 21,1 milyonu aştı. Böylece yaklaşık her üç Turkcell’liden ikisi yüksek mobil internet hızı ve kapasitesi sunan 4.5G aboneliğini aktif hale getirirken Turkcell’in dijital ürün ve servislerine olan talep de arttı. 4.5G ile birlikte Turkcell’in BiP, fizy, TV+, lifebox ve GollerCepte gibi popüler servislerini kullananların sayısı hızla yükseldi. Bu servislerin daha yoğun şekilde kullanmasıyla birlikte toplam mobil internet data trafiği de 1 Nisan öncesine göre önemli miktarda artış gösterdi. 4.5G’de kullanılan datanın toplam trafiğe oranı yüzde 24’e yükselirken, Turkcell şebekesindeki 4.5G uyumlu cihaz sayısı ise 10 milyonu aştı. 2016 yılının üçüncü çeyreğindeki data kullanımı, 4.5G’nin etkisi ile bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 39 artarak 142.619 TB’a ulaştı.

Turkcell’in 4.5G hızında servislerine yoğun ilgi

4.5G ile sunulan yüksek hızlı kesintisiz mobil internet, bekleme sürelerini kısaltarak ürün ve servislerin daha verimli kullanılmasına imkan tanıyor. Bu da Turkcell’in popüler uygulamalarının, 4.5G’ye geçenler tarafından daha fazla tercih edilmesini sağlıyor. Yeni nesil iletişim platformumu BiP’i indirenlerin sayısı, 4.5G’ye geçilen 1 Nisan 2016 tarihinden itibaren yüzde 30 artış göstererek 11 milyona ulaştı. Türkiye’nin en bilinen müzik platformu fizy’nin indirme sayısı 7,6 milyona ulaşırken, GollerCepte servisi de 2,7 milyon defa indirildi. Bireysel depolama servisi lifebox 3,4 milyon kez indirilirken televizyon, bilgisayar veya mobil cihazlardan izlenebilen kişisel TV platformu TV+’ın indirme sayısı ise 2,5 milyonu geçti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.