Muğlaspor’da Aday Var Mı?

Bu haber 29 Nisan 2017 - 0:31 'de eklendi ve 1.234 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Muğlaspor’da genel kurul kararı alındı. Genel Kurul 11 Mayıs Perşembe günü yapılacak. Çoğunluk sağlanamazsa 18 Mayıs Perşembe günü yapılacak. Muhtemelen 18 Mayıs’ta yapılır.

Aday var mı?

Ortada görünen bir aday yok. En azından ben duymadım.

Muğlaspor Başkanı Haluk Beyimoğlu kulübü futbolda şampiyon edip, 3. Lig’e çıkardıktan sonra yine Mayıs’ta yapılan genel kurulda yeniden aday olmuş ve seçilmişti. O zaman şampiyonluktan önce yaptığı açıklamada şöyle demişti:

Pazar günü üçüncü lige çıkarsak Mayıs ayında yapılacak olan kongrede başkan adayı olmayacağım. Eğer üçüncü lige çıkamaz ise kulübü yalnız bırakmama adına tekrar başkanlığa aday olacağım

Öyle de olmuştu…

 

xx           xx           xx

Haluk Beyimoğlu 3. Lige çıkınca yeniden aday olup seçilmeden önce 2 Mayıs 2016’da bir açıklama daha yapmıştı. O zaman ne kadar iddialıymış ki şöyle demişti:

Eğer yeni sezonda 2’inci lige çıkacak bir kadro kurulursa, hedef 2’inci lig olursa Muğlaspor Başkanlığına tekrar aday olurum.

Bunu o zaman Mustafa İnci yazmış ve “Bunu söyleyip söylemediğini bilmiyorum. Ancak söylediyse 21 ya da 25 Mayıs ta yapılacak olan kongrede Haluk Beyimoğlu’nun tekrar başkanlık için aday olacağını söyleyebiliriz…” demişti.

Fethiyespor 2. Lig de kaldı. Bodrum 2. Lig’e çıktı, ama Muğlaspor’un hali ortada. 2. Lig bir yana ilk 5’te bile yer alamadı. Ama Beyimoğlu aday olacaktır…

 

xx           xx           xx

Haluk Beyimoğlu’nun bence yukarıdaki açıklamaları yapmasına gerek yoktu.

Çünkü kulübü şampiyon edip, 3. Lig’e çıkaran bir yönetimin karşısında kimse aday olmazdı.

Olmadı da. Olsaydı yalnız bırakılır, destek bulamazdı.

Muğlaspor Yönetimi’nin aldığı karar çerçevesinde Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezi Nail Çakırhan Toplantı Salonu’nda 11 Mayıs’ta, olmadı 18 Mayıs’ta yapılacak olan genel kurulda yönetimin tamamını bilmem ama Haluk Beyimoğlu aday olacaktır.

Amacının güvenoyu alıp, yola devam etmek olduğu düşüncesindeyim. Önceki yazımda vurguladığım gibi karşılarına liste çıkmayacağını da düşünüyor olabilir.

Yani gelinin “Hem ağlarım, hem giderim” dediği gibi…

Tabi olağanüstü genel kurula üç farklı ekibin hazırlandığı da söyleniyor.

Bu Beyimoğlu’nu rahatlatır. Ama kendisine 2. Lig için “Hani ne oldu” diye de sorulur…

 

xx           xx           xx

Muğlaspor bir “Futbol Kulübü” mü?

Veya soruyu şöyle soralım:

Muğlaspor denilince aklınıza futbolun dışında ne geliyor?

Benim aklıma bir şey gelmiyor. Sanki Muğlaspor bir “spor kulübü” değil de “futbol kulübü”…

Kulübün web sitesine baktım, uzun zamandır yenilenmediğini, geçen Temmuz’da kaldığını gördüm.

Şaşırdım…

Branşları” tıklayınca kulübün Futbol dışında “Satranç, Atletizm, Basketbol, Voleybol, Hentbol, Brich, Masa Tenisi” branşlarına sahip olduğunu gördüm.

Bir kere daha ve özellikle “Brich” için çok şaşırdım.

Tek tek branşları tıkladığımda ise bir şey göremedim. O yazılı branşlar aktif mi, değil mi, aktifse durumları nedir bilmiyoruz…

 

xx           xx           xx

Basında bu hafta Muğla Valiliği İl Gençlik Hizmetleri İl ve İlçe Müdürlüğü ve Muğla Atletik Gençlik ve Spor Kulübü işbirliğinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Yüzme Festivali gerçekleştirildiği paylaşılıyordu.

Çok sevindim…

Türkiye’nin en uzun kıyı şeridine ve 2 göle sahip Muğla’dan; yeni yeni bir kıpırdanma başladı, ama senelerce yıldızlar çıkarılamamış olması beni hep üzmüştür.

Seneler önce Marmaris’te “Kapalı Yüzme Havuzu” hizmete girdiğinde kıskanmıştım. Marmaris’in yanında Fethiye, Bodrum ve il merkezinde olmamasını sorgulamıştım…

Yüzme Festivali”ne sevinmem biraz da bu sebepten…

 

xx           xx           xx

İl genelindeki yüzme kulüp ve takımlarının yer aldığı ve Muğla Kapalı Yüzme Havuzunda Mabolla Tiyatro Atölyesi oyuncularının destek verdiği festivale Muğla Atletik Gençlik ve Spor Kulübü, Bodrum Yüzme İhtisas Kulübü, Bodrum Yüzme ve Su Sporları Kulübü ile Muğla Gençlik ve Spor Kulübü katılmış. Bodrum’un 2 kulüple temsil edilmesi güzel. Fethiye ve Marmaris’ten katılım olmaması düşündürücü…

Muğlaspor nerede?

Muğlaspor’da onlarca branşa sahip Su Sporları’ndan tek bir branş bulunmuyor!

Ama “Brich” var… Brich’e karşı olduğum sanılmasın. Brih’e gelinceye o kadar çok branş var ki…

 

xx           xx           xx

Engelli sporcularında katıldığı etkinlikte, yüz boyama ve 23 Nisan Yüzme Festivali hatıra duvarı oluşturulmuş. Yüzme Festivali Mystic Türkiye, WakeDrop Beanies, Winner Spor ve İlkay Spor sponsorluğunda gerçekleştirilen etkinlikte “Erkekler 25 Metre Serbest Stil”de dereceye giren isimler şöyle sıralanmış:

8 YAŞ: Mustafa Kolcuoğlu, Emre Doğan ve Anmet Erbaş (MGSK); 9 YAŞ: Taha Deniz (MGSK); 10 YAŞ: Yunus Emre Erdoğan, İmali Cem Uslu (MGSK), Deniz Bol (MASK); 11 YAŞ: Yiğit Kıvrık (MGSK), Kuzey Yıldırım (BYİK), Berkay Kılıç (MGSK); 12-13 YAŞ: Deniz Noel Atazülal, Abdullah Eren Sır (BYİK), Mustafa Konar (MGSK)

Kızlar 25 Metre Sırt Stil” de dereceye giren isimlerde şöyle sıralanmış:

8 YAŞ: Pembe Su Uslu (BYİK), Gökçe Mercık (MGSK), Melis Kula (MGSK); 9 YAŞ: Ecenaz Dıkan (BYİK), Öykü Durmuş (BYSSK), Levin Beren Akın (BYİK); 10 YAŞ: Bihter Kesici (BYİK), Efsa Nisan Öngeren, (MASK), Dilay Karabulut (MGSK); 11 YAŞ: Zeynep Ülkü Çıçek (BYİK), Alya Mey Mutlu (MGSK), Yaren Özel (MGSK); 12-13 YAŞ: Elif Naz Uslu (BYİK), Asya Bedel (MGSK), Selen Lucie Atazülal (BYİK)

 

xx           xx           xx

Bir güzel haberde basına “Bodrumlu yelkenci Avrupa Şampiyonu” başlığı ile yansıdı.

Ne güzel…

Avrupa Şampiyonasında başarılı sonuçlar alan sporcular sevinçlerini Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’la paylaşmış.

15-22 Nisan 2017 tarihleri arasında İspanya’nın Murcia kentinde düzenlenen ve 22 ülkeden 341 sporcusunun katıldığı şampiyonada Turgutreis Yelken Kulübü sporcusu Yiğit Yalçın Çıtak, Laser 4.7 Avrupa Şampiyonu olmuş. Aynı şampiyonada Bodrum Belediyesi Bodrumspor Kulübü Yelken Şubesi sporcusu Efe Ağan da 9’unculuğu elde etmiş.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon başarılı sporcuları tebrik etmiş. Bizde ediyoruz.

Hep Muğla’nın futbol ile tanıtımından söz edilir. Ama Avrupa’da Muğla’nın, Bodrum’un adı yelkenci gençlerimizle duyurulabiliyor.

 

xx        xx              xx

Büyükşehir Belediyesi de bir kulübe sahip; Muğla Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Mini-Voleybol takımı Muğla Minikler’de şampiyon oldu. 25-28 Mayıs tarihlerinde Türkiye Şampiyonası Grup Müsabakaları‘nda Muğla’yı temsil edecek. Muğla, Hentbol’da 1. Lig’de temsil ediliyor.

Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Masa Tenisi ve Satranç sporcuları turnuva ve müsabakalarda derece almaya devam ediyor. Dans sporcuları Miami’de World Latin Dance Cup’ta Türkiye’yi ve Muğla’yı temsil edecekler. Masa Tenisi Takımı, Minikler Ferdi Türkiye Şampiyonası’na katılıyor.

Menteşe ve Marmaris’te atletizm altyapı eğitimleri başlamış bulunuyor.

Kulüp, hentbol, voleybol, okçuluk, masa tenisi, tenis ve hokey branşlarında faaliyet gösteriyor.

Eeee ne olmuş?” denirse, 11, olmadı 18 Mayıs’ta yapılacak genel kurulda “Muğla Spor Kulübü” ile “Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü” birleştirilip, başına Büyükşehir Belediye Başkan Osman Gürün getirilebilir… Bu ekonomik de olabilir…

Sahi Muğlaspor, Muğla ilini mi, Menteşe ilçesini mi temsil ediyor?

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.