Muğla’nın fotoğraf gönüllüleri 

Bu haber 30 Aralık 2016 - 0:08 'de eklendi ve 386 kez görüntülendi.

MUĞLA’NIN FOTOĞRAF GÖNÜLLÜLERİ MUĞLA HALK EĞİTİM MERKEZİ TARAFINDAN AÇILAN ÜCRETSİZ ‘FOTOĞRAFÇILIK KURSU’ İLE MUĞLA’DAKİ FOTOĞRAF GÖNÜLLÜLERİ BİR ARAYA GELDİ.Muğla Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan ücretsiz ‘Fotoğrafçılık Kursu’ ile Muğla’daki fotoğraf gönüllüleri bir araya geldi.
Muğla Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce fotoğraf tutkunları için ücretsiz açılan ‘Fotoğrafçılık Kursu’na fotoğraf meraklıları büyük ilgi gösteriyor.
Toplam 240 saat sürecek olan kursa her dönem ilgi olduğunu belirten Eğitmen Utkan Sucuoğlu, “Kurs; fotoğraf çekimi, fotoğraf makinesinin tanınması, kullanılması ve bilgisayar üzerinde fotoğraf düzenleme eğitimlerinden oluşuyor. Toplum 40 kursiyerimiz var. Kursumuzda her meslek grubu ve yaş grubundan kursiyerimiz mevcut. Ayrıca tüm kursiyerler aktif olarak çalışan kişilerden oluşuyor. Uzun zamandır kursun açılmasını bekleyen arkadaşlarımızın sayısı fazla. Bundan dolayı öğrenme istekleri çok fazla. Bende onlar için elimden geleni yapıyorum. Hafta sonları sahada çalışıyoruz. Böylelikle kursiyerlerimiz teorik olarak öğrendikleri bilgileri uygulama imkânı buluyorlar. Daha fazla katılımla ilerleyen zamanlarda başka sınıflarında açılacağını düşünüyorum. Fotoğraf gönüllerini kursumuza bekliyoruz” dedi.
Muğla Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli İdris Kömürcü fotoğrafçılık kursuna iki yıl önce müracaat ettiğini, fakat kursun eğitmen olmadığı için açılamadığını söyledi. İki yıldır fotoğrafçılık kursunun açılmasını beklediğini dile getiren Kömürcü, “Zamanında hobi amaçlı fotoğraf makinesi almıştım. Ama bilinçsizce fotoğraf çekiyor, istediğim sonucu elde edemiyordum. Bu kursla artık makinemi manuel ayarlarında kullanabiliyor ve istediğim teknikle fotoğraf çekebiliyorum. Tabi ki henüz kurs devam ediyor. Kurs bittiğinde eminim daha iyi seviyelerde olacağım” dedi.
Muğla Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan Fotoğrafçılık Kursu, kursiyerlerin çekecekleri fotoğraflardan oluşan sergi ile sona erecek. Ayrıca kursa düzenli katılanlara kurs bitiminde eğitim sertifikası verilecek. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.