Muğla’nın en büyük yatılı Kur’an Kursu

Bu haber 13 Nisan 2014 - 19:35 'de eklendi ve 1.717 kez görüntülendi.

muglaninenbuyukkuran65115Muğla Bölgesi’nin en büyük yatılı ‘Kuran Kursu’nun yapımına Menteşe’nin Akçaova Mahallesi’nde başladı. 100 kişilik yatılı Kuran Kursu Muğla dışındaki illere de hizmet verecek

İlkay Yıldız

Muğla’nın Menteşe ilçesine bağlı Akçaova mahallesinde 5 dönüm arazı üzerine 650 metrekare kapalı alanı bulunan yatılı Kur’an Kursu inşaatı devam diyor. Muğla bölgesine hitap etmesi beklenen yatılı Kur’an Kursu inşaatını tanıtımı amacıyla inşaat alanında tören düzenlendi.

Törene Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, İl Müftüsü Abdurrahman Koçak, kamu kurumlarının yetkilileri, mahalle sakinleri ve hayırsever işadamları katıldı.

100 kişilik Yatılı Kur’an Kursu’nda konferans salonu, kütüphane, dershane ve yemekhane gibi bölümleri barındıran 3 kat bulunuyor. İnşaatı devam eden Yatılı Kur’an Kursu’nun tanıtımında konuşan Muğla Müftüsü Abdurrahman Koçak, “Bu müessesede çok önemli hizmetler verileceğini biliyorum. Yaklaşık 3 yıllık bir çalışmanın sonunda hayırseverlerimizin katkıları ile inşaatımız devam ediyor. Kur’an Kursumuz sadece bölgemize değil, inşallah komşu illerimize de hizmet verecek. Burada yetişen gençlerimizin vatana ve milletimize hayırlı birer evlat olarak yetişmesini diliyorum” dedi.

Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer ise “Bu müessese yöremizin hayırseverlerinin katkıları ile bu duruma geldi. Bundan sonra da inşallah yine hayırseverlerimizin katkılarız ile tamamlanır ve hizmete girer. Emeği geçen Akçaova köyü sakinlerine ve hayırseverlerimize katkılarından dolayı teşekkür ederim” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.