Muğla’nın Ankara’daki sesi oldular

Bu haber 02 Ekim 2018 - 2:36 'de eklendi ve 420 kez görüntülendi.

Muğla Muhtarlar Federasyonu Başkanı Kadir Gümüş, Ankara’da yapılan Konfederasyon Genel Kurulu’nda, Ortaca’dan İsa Topal ile birlikte 45 kişilik yeni yönetimde yer aldı. Önümüzdeki günlerde yönetim içinde görev dağılımı yapılacağı belirtilirken, Muhtar Gümüş’ün de görev alması bekleniyor.

Sultan Kocakulak

Muğla Muhtarlar Federasyonu Başkanı Kadir Gümüş, Ankara’da yapılan Konfederasyon Genel Kurulu’nda Ortaca’dan İsa Topal ile birlikte 45 kişilik yeni yönetimde yer aldı. Önümüzdeki günlerde yönetim içinde görev dağılımı yapılacağı belirtilirken, Muhtar Gümüş’ün de görev alması bekleniyor.

Trabzon Muhtarlar Federasyonu Başkanı ve Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkan Vekili Bekir Aktürk hafta sonunda Ankara’da gerçekleşen 3. Türkiye Muhtarlar Konfedarasyonu Genel Kurulu’nda Genel Başkan seçildi.

Trabzon Muhtarlar Konfedarsyon Başkanlığı Genel Kurulu’na tek liste ile giren Genel Başkan Adayı Bekir Aktürk büyük çoğunluğun oyunu alarak Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı seçildi.

Görevi Bekir Aktürk’e devreden bir önceki genel başkan Hüseyin Akdeniz veda konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Sen ben yok biz varız” sözünü konuşmacılara hatırlatarak “Bırakmak yok birbirimize destek olmaya, bir olmaya devam edeceğiz. Muhtarların sesi olduğum için gururluyum, hep birlikte güçlü bir aile yarattığımız için” ifadelerini kullandı.

Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanlığı’na seçilen Bekir Aktürk ise kendisine bu görevi layık gören tüm muhtarlara ve federasyon üyelerine teşekkür ederek şu ifadelerde bulundu:

Burada ağır bir sorumluluğu üstleniyoruz. Ama bir o kadar da onurlu, gururlu bir görev. Bundan önce görev alan tüm arkadaşlarımıza, önceki başkanımıza teşekkür ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın gösterdiği özel ilgi ile muhtarlık müessesi derecesi kat ve kat artmış onun sayesinde, muhtarlar değer görmeye başlamıştır, kendisinden Allah razı olsun. Ülkemize en iyi hizmeti sunmak adına var gücümüzle çalışarak Muhtarların taleplerinin en kısa sürede yerine gelmesi için gecemizi gündüzümüze katacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.”

Yönetimde yer alan Muğla Muhtarlar Federasyonu Başkanı Kadir Gümüş de gazetemize yaptığı açıklamada, 45 kişilik yönetimde yer almaktan Muğla adına onur duyduğunu belirterek şunları söyledi:

Muhtarlar halkın devlete dokunduğu ilk müessesedir, onun ilk sesini duyacak kurumdur. Biz halkın sesiyiz ve halkın sesini en gür şekilde çıkartıp, onun taleplerini yerine getirmek adına ne gerekiyorsa yapıyoruz, yapacağız. Çünkü bizi halkımız bu yüzden bu makama seçiyor. Biz gücümüzü milletten alan kişiler olarak Ankara’da konfederasyon yönetiminde de görevimizi layıkıyla yapmaya çalışacağız. Bu görevde elbette Muğlamızın menfaatine hareket etmekten de geri durmayacağız. Muğla’nın Ankara’daki sesi olacağız.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.