Muğlalılar Valiyi Sevdi, Vali Amir Çiçek’te Muğlalıları Sevdi « Hamle Gazetesi

Muğlalılar Valiyi Sevdi, Vali Amir Çiçek’te Muğlalıları Sevdi

Bu haber 29 Kasım 2015 - 20:14 'de eklendi ve 1.029 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

 

Sevgili okurlarım, efendim Muğla Valisi Amir Çiçek Muğla’da görece başlar başlamaz yerel gazeteler övgüler üzerine övgüler yağdırmaya başladılar. Sayın Çiçek daha yeni göreve başlamasına rağmen bu kadar övgü almasının altında ne var diye kendi kendime düşündüm. Ben de köşe yazımda Sayın Valimiz Amir Çiçek ile ilgili gıdıklayıcı yazılar yazmayı düşündüm. Aradan birkaç ay geçtikten sonra o gıdıklayıcı yazılarımı iyi ki yazmamışım diye kendi kendime konuştum. Niçin mi diye sorarsanız onu da anlatmaya çalışayım: Muğla’ya geçen yıl atanan Vali Amir Çiçek başta Muğla ili olmak üzere ilçelerin hemen hemen tümüne hatta köylerine ve mahallelerine gidip vatandaşların dertlerini dinlemesi, vatandaşların iyi gününde ve kötü gününde yanında olması Muğlalı vatandaşlar tarafından kendisine büyük bir hayranlık bıraktı.

Sevgili okurlarım, ben şimdiye kadar kolay kolay Muğla’da görev yapan Valiler hakkında bu kadar güzel yazı yazmışlığım yok. Tabi ilimizde görev yapan Valilerin çoğunluğu iyi insanlardı. Kendileri ile de uzunca bir süre dostane görüşmelerim oldu. Hala daha da yurdun değişik yerlerinde görev yaptıklarını bilirim ve hala konuşmalarımız sürer ve Muğla’ya da birçok hizmetleri olmuştur. Amir Çiçek Valimizin yapmış olduğu hizmetler unutulmamalı hemen hemen her gün değişik ilçelere gidip yetkililerden sorunlar hakkında bilgiler alıp il genelinde vatandaşları iyi tanımaya çalışmakta.

Evet, Muğla Valisi Sayın Çiçek il genelinde Memur, Amir olsun, Esnaf, İşadamı olsun, Parti Yöneticileri olsun, Kurum ve Kuruluşlar olsun, Kaymakam, Emniyet Müdürü olsun, Mermer Sektörü, Sanayi Sektörü, Turizm Sektörü ve Köylülerin nasıl bir çalışma içinde olduklarını yakınen ilgilenen bir devlet adamı var o da Muğla Valisi Amir Çiçek Bey.

Sevgili okurlarım, Sayın Vali Amir Çiçek nasıl oluyor da bu kadar bilgileri nasıl alabiliyor? Evet, Jandarması, Polis Teşkilatı ile devamlı iç içe olmamın meyvelerini yiyor. Vatandaşların zarar görmemesi için yetkili amirlere talimatlar veren saygın bir devlet adamı var. İşte o da Muğla Valisi Amir Çiçek. Sayın Valimizin bir gözü Kavaklıdere ilçesinde bir gözü de son duraktaki Seydikemer ilçesinde. Yani gecesini gündüzünü hizmet aşkı ile bir çalışma içinde olması Sayın Çiçek’in yorgun olduğunu gösterir. İşte öyle değil Vali Bey’le önceki gün yapmış olduğum görüşmede: Ben hiçbir zaman yorulmam, benim işim gücüm Devlet adına Muğla’ya hizmet vermek olacaktır. Muğla insanını çok seviyorum. İnsanları cana yakınlığı ile sevgi ve saygı içinde hareket ediyorlar. Ben de Muğlalı oldum dedi. Yine ayrıca Vali Amir Çiçek’in en önem verdiği konulardan biri de mermercilik sektörü, sanayi sektörü, turizm sektörüne çok önem verdiği bilinmekte.

Sevgili okurlarım, Muğla Valisi Amir Çiçek için o kadar yazılacak olumlu yazılarım var ki onu da sonraki yazılarımda yazmaya devam edeceğim. Çünkü Muğla’da Muğla aşkı ile çalışan bir var da onun için böyle söylüyorum sevgili okurlarım.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.