Muğlalılar PKK’lileri Barındırmaz…

Bu haber 11 Ekim 2017 - 0:52 'de eklendi ve 1.162 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Özcan Özgür

Suriye’de Esad yönetiminde olan Lazkiye üzerinden, deniz yoluyla Muğla’nın Köyceğiz ve Seydikemer ilçelerine geldikleri belirtilen PKK terör örgütü üyesi 7 kişiden 4’ünün Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde sorgusu tamamlandı ve savcılığa sevk edildi.

Muhtemelen bu dört terörist Muğla’da kanlı eylemler gerçekleştirmeye gelenler… Üçü de onları karşılayıp yataklık ve yol göstericilik yapan işbirlikçileri olmalı…

Bu arada Köyceğiz’deki çatışmadan kurtulup kaçan iki teröristte önceki gün saklandıkları hücre evinde kıstırıldı. Hainlerden biri kaçmayı başarırken, birisi de kendisini patlatarak can verdi.

Kaçan son teröristte sabah akşam ölü veya diri yakalanır…

PKK Karadeniz’de olduğu gibi, bu bölgede de mevzi edinmeye, tutunmaya mı çalışıyor?

Pek çok şeyi bilmediğimiz gibi, bu sorunun yanıtını da bilmiyoruz.

Bildiğimiz tek şey var, o da Muğlalı PKK’ye yataklık etmez…

 

xx           xx           xx

Önceki gün Mustafa İnci arkadaşım yazmış.

4 Ekim Çarşamba günü jandarma ve polis ekipleri Muğla’nın Seydikemer ilçesinde ortaklaşa terör operasyonu düzenledi. PKK terör örgütü üyesi oldukları belirlenen 7 terörist bir otomobilin içerisinde yakalandı. Muğla il Emniyet Müdürlüğü Terörle Şube Müdürlüğüne götürülen teröristlerin sorguya alındı. Suriye’de Esad yönetiminde olan Lazkiye üzerinden, deniz yoluyla Muğla bölgesine gelen teröristler kanlı eylemler planladıkları ortaya çıktı. 900 km uzaklıktan denizle yoluyla gelen eylem için gelen 7 teröristten 4’ünün emniyetteki sorgusu tamamlandı. Suriye uyruklu oldukları belirlenen 7 teröristten 4’ü savcılığa sevk edildi.

Bu bilgiler kimden alındı veya bu bilgileri kim verdi?

Haberde bu anlamda belirtme yok. Aslında bu konudaki haberlerin hiçbirinde kaynak yok!

 

xx           xx           xx

Mustafa İnci haberine “5 terörist öldürüldü 2’si aranıyor” ara başlığı atmış. Anlaşılan bu haber yazılırken iki kaçak teröristten birinin kendini patlattığından daha haber alınmamış…

İnci şöyle devam etmiş:

Seydikemer İlçesi’nde PKK’lı 7 teröristin yakalanmasının ardından bölgedeki operasyonlara devam edildi. Muğla Jandarma Komando Taburu tarafından Toparlar Şelalesi yakınlarında PKK’lı bir terörist grup tespit etti ve operasyon düzenlendi. Bölgeye, İzmir’in Bornova İlçesi’ndeki 2’nci Jandarma Komando Tugayı ve Polis Özel Harekat biriminden de destek kuvvet gönderildi. Bölgede çıkan çatışmada, 5 PKK’lı terörist ölü ele geçirildi. 2 teröristin yakalanması için de bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı. Çatışmanın olduğu Toparlar Şelalesi bölgesinde iki köpekle yapılan aramalarda, 2 adet M-16 piyade tüfeği, 3 tabanca, 6 el bombası bulunmuştu.

 

xx           xx           xx

Önceki gün Dalaman’da yayın yapan bir yerel gazetemiz de sosyal medyada Köyceğiz’de kaçan iki teröristten birinin kıstırıldıkları hücre evinde kendisini patlattığını duyuruyordu.

Kaynak?

Yok…

Kaynağı belli olmayan haberde şöyle deniliyordu:

Geçtiğimiz gün Köyceğiz’de yapılan operasyonda 5 terörist ölü ele geçirilmiş, 2 terörist ise kaçmıştı. Kaçan teröristlerin Köyceğiz Çayiçi Mahallesi’nde bir hücre evinde olduğunu tespit eden güvenlik güçleri eve operasyon düzenledi. Evin etrafını saran güvenlik güçlerinin teslim ol çağrısı üzerine teröristlerden bir tanesi kaçarken, diğeri ise yakalanacaklarını anlayınca hazırladıkları bombayı patlattığı öğrenildi. Kaçan terörist için geniş çaplı arama çalışması başlatıldı.

 

xx           xx           xx

Bir başka gazete haberine bakılırsa, kaçak teröristler gizlendikleri hücre evinde nerede kullanacakları merak konusu olan bomba hazırlamışlardı.

İddiaya göre ise iki teröristin hedefinde Köyceğiz’de pazartesi günü kurulan Halk Pazarı yer alıyordu.

İddiada bulunan kim?

Bilinmiyor…

Bilinen ise iki kaçak teröristten birinin kaçarlarken, yakalanacaklarını anlayınca o bombayı patlatarak kendisini imha etmiş olması…

Anlayacağınız bir haftadır kaynaksız haberler uçuşuyor.

Sosyal medyada neredeyse herkes “gazeteci” olmuş durumda… (!)

 

xx           xx           xx

Peki çıkan haberler yalan mı?

Hayır. Haberler doğru, ama eksik veya abartılı…

Köyceğiz’de kaçak iki teröristten birinin bomba patlatarak kendisini imha ettiği doğru, ama nerede?

Hücre evinde mi, kaçarken mi?

Hücre evi kimin?

O evin sahibi veya kiracısı yok mu?

Yoksa ev terk mi edilmiş?

Her haberden yanıtı olmayan benzer sorular üretmek mümkün…

Kaçak iki teröristin hedefinde Köyceğiz’de pazartesi günü kurulan Halk Pazarı yer alıyormuş!

Biri öldüğüne, biri de kaçtığına göre fal mı baktınız?

 

xx           xx           xx

Devam edelim…

Seydikemer ilçesinde düzenlenen operasyonda, Suriye’nin Lazkiye ilinden PKK’lı teröristleri deniz yoluyla getirdikleri belirlenen Suriye uyruklu 3 gemi personeli ile 1 terörist, gözaltına alındı.

Önceki günkü bir başka haberde böyle…

İyi de üç gemi personeli ile bir terörist nerede yakalanmış?

Haber devam ediyor:

Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan istihbarat çalışmasın sonucu, PKK’lı teröristleri Lazkiye’den deniz yolu ile Muğla’ya getirdikleri tespit edilen Suriye uyruklu 3 gemi personeli ile örgüt üyesi bir kişinin, Seydikemer ilçesinde oldukları belirlendi.

Gemi Muğla kıyılarından ayrılırken 3 personelini unutmuş olabilir mi?

Bunlar Seydikemerli olup, gelmişken hısım akrabayı görelim demiş olabilirler mi?

 

xx           xx           xx

Haberlerin içinden cımbızlarsak;

– Seydikemer’de PKK terör örgütü üyesi 4 terörist Seydikemer’de güvenlik görevlilerinin kendilerini sıkıştırdığı yerden çıkarıp almak için gelen 3 işbirlikçi ile oradan uzaklaşırken çatışmasız yakalandı.

– Bu arada bu teröristlerle ilişkili görülen 11 kişi gözaltına alındı.

– Köyceğiz’in Toparlar Mahallesi’nde güvenlik görevlilerinin 7 teröristi sıkıştırması sonucu çatışma çıktı. Çatışmada 5 terörist öldürülürken, bir rütbeli askerimiz yaralandı. Teröristlerin ikisi kaçmayı başardı.

– Bölgenin güvenlik çemberine alınması sonucu önceki gün bir köy evinde kıstırılan iki teröristten birisi yakalanacaklarını anlayınca kendisini öldürürken, diğeri de kaçmayı başardı ve yakalanması için operasyonlara devam ediliyor.

Neredeyse bir haftadan fazla bir süredir ilimizde yaşananlar bunlar…

Ama kalkıp bir Avukat, ölü yakalanan 5 terörist ile ilgili otopsiye katıldığını ve iki teröristte mermi izine rastlamadığını ifade ederek, operasyonda kimyasal kullanıldığı ima ediyor… Teröristlerin “mülteci” olabileceğini öne sürüyor. Bu haber sosyal medyada dolaşıyor.

Ağzı olan konuşuyor, ama konuşması gerekenler susuyor! Gerçeği bilmek hakkımız…

 

xx           xx           xx

Şu ana kadar yetkili bir ağızdan açıklama yapılmamış olmasına anlam veremiyoruz. Bu yüzden bilgi kirliliği yaşıyoruz ve yine bu yüzden Savcılık haberlerden biri ile ilgili yazılı açıklama yapıp, düzeltme yapmak zorunda kaldı.

Hala açıklama yapılmamasının şaşkınlığı içindeyiz.

Bölgemizde beklenmedik bir şekilde teröristlerin dolaşmakta olduklarının da şaşkınlığını yaşıyoruz.

Şaşırmadığımız ise bu hainlerin ölü ve canlı ele geçirilmiş olmalarıdır. Tek kaçakta yakalanacaktır.

Marmaris’te 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan FETÖ Suikast Timi elemanları bile barınamadı. Muğlalı PKK’lileri hiç barındırmaz…

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

2 ADET YORUM YAPILDI
asım demirel 11 Ekim 2017 / 09:36

Muğlalılar;Yörük ve Türkmendir. Kayı, Özbek, Oğuz Türklerindendir. Elbette Türk Vatanına saldıranları izin vermezler. Vatanlarını canları pahasına korurlar. Bu toprakları canları ve kanlarıyla Türk Vatanı yapmışlardır. Torunları da koruyacaklardır. Ama bu topraklarda PKK yı ve PKK lıları barındıracak hainlerde mevcuttur. O avukat acaba neyin ve kimin avukatlığını yapıyor? Varsanız baksanız Muğla Barosuna kayıtlıdır. Milas, Bodrum,Marmaris, Ortaca gibi ilçelerde PKK sempatizanlarıyla doludur. Muğlalı olanlardan şüphemiz yok. Muğla’dan doyup ta hala Muğlalı olamayanlara dikkat.

Reşat Öztepe 11 Ekim 2017 / 13:34

Gocuman; Teröristlerin “mülteci” olabileceğini öne sürüyor. Bu haber sosyal medyada dolaşıyor.Bunu söyleyen Avukat ile CE HE Pe’nin Genel Başkanının arasında bir dostluk akrabalık bağı varmı. “o” da piknik yapıyorlar dediydi.sevgi ve saygı